Oyun

EA, Gerçek Bireyleri Sims Karakterine Dönüştürmeyi Sağlayan Bir Teknoloji Geliştiriyor

Kendiniz ya da tanıdığınız biri Sims karakteri olsaydı, nasıl görüneceğini hiç merak etmiş miydiniz? Şayet merak ettiyseniz, size hoş bir haberimiz var: Sims’in geliştirici takımı, yalnızca birkaç tıklamayla gerçek bir insanı bir Sims karakterine dönüştürmenizi sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

SimsCommunity’de yer alan haberde, EA tarafından Nisan 2020’de kayda geçirilen ve Ekim 2021’de onaylanan yeni bir patentin işaret ettiğine nazaran, geliştirici takımın, manzara sürece yoluyla oyunda karakterler yaratmanın yeni bir yolunu sunmak istediği tabir ediliyor. Resmi patent evrakları, yüzlerin bir yahut daha fazla fotoğrafını yükleyip çeviri sürecini yapacak yapay zeka teknolojisini ortaya koyuyor. Fotoğraftaki yüz, patentli teknoloji aracılığıyla, sunulan fotoğraftakine uyan yüz özelliklerine sahip oyun içi bir karaktere dönüştürülecek.

Geliştiricilerden ve yapay zeka uzmanı bilim insanlarından oluşan bir grup tarafından sunulan bu patent çalışması, The Sims 3, The Sims Medieval ve The Sims 4 üzere oyunlar üzerinde çalışan Igor Borovikov tarafından yönetiliyor. Grup bu patentte, The Sims 4’te karakter oluşturmanın kimi temel örneklerini kullandı. Fakat patent, bu karakter oluşturma süreci için sırf hangi yüz özelliklerinin dikkate alınabileceğini kapsıyor.

Bunların yanı sıra grup, bu karakter oluşturma süreci için dikkate alınan birtakım temel yüz özelliklerini de paylaştı: gövde, yüz ve yüz biçimi, saç tarzı, sakal, kulaklar, kaşlar, yanaklar, gözler, burun, ağız ve çene.

EA şu anda bu teknolojinin tamamına sahip, lakin elbette bu teknolojinin ne vakit resmi olarak duyurulacağına dair rastgele bir işaret yok. The Sims 4’ün daima olarak yeni içeriklerle güncellendiğini ve yeni kuşak Sims oyununun da ağır bir biçimde geliştirme evresinde olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bu teknolojiyi bu iki oyundan rastgele birinde görebileceğimizi söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu