Oyun

Elden Ring, Sekiro’nun Öykü Anlatımı Stilinden İlham Almış

From Software’in merakla beklenen souls-like cinsindeki yeni oyunu Elden Ring, doğal olarak stüdyonun evvelki oyunlarından birtakım izler taşıyor. Hatta görünene nazaran bu izlere öykü anlatımı da dahil.

Oyunun direktörü Hidetaka Miyazaki, oyundaki drama ve insan ögelerine daha fazla odaklanmak için Sekiro’nun kıssa anlatımı stilinden ilham aldığını açıkladı.

Miyazaki, PlayStation Blog ile yaptığı bir röportajda Sekiro’nun Dark Souls serisinin çoklukla kasıtlı olarak kriptik olan kıssa anlatımına kıyasla daha direkt bir öykü anlatımına sahip olduğunu kabul etti. Elden Ring ile birlikte, oyunun dünyasına daha fazla gizem katmak için kesimlere ayrılmış bir anlatıya dönüş olacak.

Lakin tekrar de Sekiro’daki kıssa anlatımı stili büsbütün terkedilmiş değil. Miyazaki, bununla ilgili olarak “…insan ögelerine ve dramaya eskisinden daha fazla odaklanılıyor. Mutlaka Sekiro’nun bunu nasıl ele aldığından biraz ilham aldık ve uygun kısımları Elden Ring’e uygulamaya çalıştık.” formunda bir açıklamada bulundu.

Sekiro’da sinematikler sırasında diyaloglar olduğu ve nispeten alışılagelmiş bir öykü anlatımı stiline sahip olduğu için oyunun anlaşılması çok da güç değil. Öte yandan Dark Souls serisi (ve alışılmış ki Bloodborne), oyunun size sağladığı bilgiler dışında, lore hakkında bilgi sahibi olmadan anlaşılması çok güç kıssalara sahipler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu