BilimDonanımTeknoloji

Elon Musk, yeni Tesla ürünüyle muhbirler hakkında şaka yapıyor

Elon Musk, Tesla markalı ürünlerin en son parçasını tanıtırken muhbirler hakkında bariz bir şaka yaptı.

Musk’ın 65,1 milyon takipçisine attığı tweet, “Tesla’ya düdüğü çalın!” dedi. 50 $ (38 £) “Cyberwhistle” bağlantısıyla.

Şu anda Tesla’nın web sitesinde stokta yok olarak işaretlendi.

Elektrikli otomobil üreticisi geçtiğimiz aylarda Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında cinsel taciz ve ırkçı taciz iddialarıyla ilgili davalarla karşı karşıya kaldı.

Kısa mesajda Musk ayrıca, iPhone üreticisinin geçen ay satışa çıkan 19 dolarlık mikrofiber cila bezine atıfta bulunarak, “Paranızı o aptal Apple Kumaşına boşa harcamayın, onun yerine bizim düdüğümüzü satın alın!” diye tweet attı.

Web sitesi açıklamasında, “Cybertruck’tan ilham alan sınırlı sayıdaki Cyberwhistle, tıbbi sınıf paslanmaz çelikten yapılmış ve cilalı cilalı birinci sınıf bir koleksiyondur. Düdük, daha fazla çok yönlülük için entegre bir bağlantı özelliği içerir.”

Cyberwhistle, Bay Musk’ın iki yıl önce duyurduğu elektrikli kamyonet Cybertruck’a benziyor.

Yeni aracın bu yılın sonlarında üretime girmesi gerekiyordu, ancak şirket o zamandan beri bu tarihi gelecek yıla erteledi.

Cyberwhistle, Tesla’nın web sitesinin yaşam tarzı ürünleri bölümünde, 150 dolarlık sürahi, 30 dolarlık “S3XY” logo kupası ve şirketin araçlarının çeşitli döküm modelleri gibi öğeleri de içeriyor.

Bay Musk, Twitter’ı şaka yapmak ve rakipleriyle tartışmak için kullanmasıyla tanınır.

Tesla, BBC’nin daha fazla bilgi talebine hemen yanıt vermedi.

Geçen ay, Tesla’nın Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında çalışan bir kadın işçi, fabrikada kadınların “kabus gibi” aşırı cinsel taciz koşullarıyla karşı karşıya olduğunu söyleyen bir dava açtı.

Fabrikada gece vardiyasında çalışan Jessica Barraza, “güne yakın” aramalar ve uygunsuz dokunmalar yaşadığını söyledi.

Ekim ayında Tesla’nın, Fremont fabrikasında Afrikalı-Amerikalı bir çalışan olan Owen Diaz’a taciz edilmesini engelleyemediği için 137 milyon dolar ödemesi emredildi.

Bir San Francisco mahkemesi, 2015’ten 2016’ya kadar asansör operatörü olan Bay Diaz’ın ırksal açıdan düşmanca bir çalışma ortamına maruz kaldığını tespit etti.

Tesla karara itiraz etti ancak kararın “mükemmel olmadığını” kabul ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu