Oyun

Epic Games, 2022’de Fiyatsız Oyun Vermeye Devam Edecek

Epic Games Store’un oyuncuların gözünde başka bir noktaya taşınmasını sağlayan en kıymetli stratejisi, oyunculara haftada en az bir adet fiyatsız oyun vermesi. Şirket, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir blog gönderisinde, 2022 yılı boyunca da fiyatsız oyun vermeye devam edeceğini doğruladı. Epic Games geçmişte Control, Civilization VI ve hatta Grand Theft Auto V üzere pek çok büyük oyunu fiyatsız olarak dağıttı.

Bununla birlikte The Verge’ün haberine göre Epic Games, 2021 yılında mağazasındaki kullanıcı sayısının bir evvelki yıla kıyasla 34 milyon artarak 194 milyonu geçtiğini de duyurdu. Valve, Steam için kendi yıllık toplam kullanıcı sayısını paylaşmadığı için Epic Games’in bu rekabette ne kadar uygun gelişme gösterdiğini söylemek güç.

Lakin en yüksek eş vakitli kullanıcı sayıları, iki oyun platformu ortasındaki rekabet konusunda bizlere bir fikir verebilir. Epic, bu vakte kadar en fazla 13,2 milyon eş vakitli kullanıcı sayısına ulaşırken Valve’in Steam istatistik sayfası, sırf son 48 saatte yaklaşık olarak 27 milyon eş vakitli kullanıcıya ulaşıldığını bildiriyor. Yani Epic Games’in Steam’e yetişmek için hala önünde uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Aralık ayında uzun vakittir beklenen alışveriş sepetinin eklenmesinin akabinde Epic Games, mağazaya özellikler eklemeye devam edeceğinin de kelamını veriyor. Önümüzdeki periyotta mağazaya gelecek güncellemelerle birlikte, indirmelere öncelik verme imkanı tanıyacak olan profil özelliği oyunculara sunulacak ve Epic Games başlatıcısının suratında ve performansında iyileştirmeler yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu