Teknoloji

Eski NVIDIA Kepler GPU’lar için Yeni Şoför Yayınlandı

NVIDIA, şaşırtan bir halde Kepler GPU kullanıcıları için yeni bir grafik şoförü yayınladı. Bildiğiniz üzere Kepler kullanıcıları için olağan GeForce Game Ready şoför dayanağı geçen yaz büsbütün sona ermişti. Varsayım ettiğimiz üzere yeni şoför sürümünün ardında güvenlik konusu yatıyor ve şoför notlarının başlığı “GeForce Güvenlik Güncelleme Sürücüsü” olarak atılmış. Bu bağlamda NVIDIA, Eylül 2024’e kadar Kepler kullanıcılarına bu seviyede dayanak sunmaya devam edecek.

Windows 7, 8 ve 8.1 (64 bit) kullanıcıları için yeni şoföre GeForce Security Update Driver 473.04 WHQL ismi verilmiş. Windows 10 ve 11 kullanıcıları için birebir güncelleme setini kapsayan şoför ise 472.98 WHQL olarak geliyor.

Bu güvenlik şoförlerinin “birden çok güvenlik tesirine yol açabilecek sorunlar” için yamalar sağladığı belirtiliyor. NVIDIA, 31 Ocak’ta yayınlanan bir güvenlik bülteninde NVIDIA Omniverse Launcher ile ilgili kimi güvenlik açıklarından bahsetmişti. Öte taraftan yeni GeForce şoförlerinde değişen tek şey güvenlik yamaları değil.

  • GeForce Security Update Driver 473.04 WHQL
  • GeForce Security Update Driver 472.98 WHQL

Üstte kontaklarını görebileceğiniz şoförler şunları da içeriyor: CUDA 11.4 dayanağı, GeForce RTX 2060 12 GB ekran kartı dayanağı ve en kıymetlisi NVIDIA Image Sharpening teknolojisi için sunulan takviye.

Bunun Game Ready şoförü olmadığını unutmayın, bu nedenle yeni oyun optimizasyonları yok yahut kusur tahlillerinden bahsedilmemiş. Eski kartlara sahip olanlar için yeni şoförler yeterli bir haber lakin açıkçası Kepler şu anda satın alınacak bir GPU ailesi değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu