Teknoloji

Ethereum Fiyatı Bir Haftada %22 Düştü

Yeni yılın birinci günlerinde Ethereum kripto fiyatları 3.800 dolar civarında seyrediyordu. Fakat Ethereum fiyatları o vakitten beri süratle düşerek %22 oranında kıymet kaybetti. Fiyat 3.000 dolara kadar düşerken bu da madencilerin kârlarını olumsuz etkiliyor.

Geçtiğimiz Kasım ayının başlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşan Ethereum, 4.800 dolara kadar ulaşmıştı. Pahanın %38 oranında düşmesi ise sırf iki ay aldı. Bununla birlikte, tatil döneminde kripto para ünitesi ve Forex piyasalarının klâsik olarak yavaşladığını belirtmekte yarar var.

Şu anda GPU madencileri kâr elde etmek için çok daha sıkıntı bir vakit geçirecekler. Kripto paranın değerlemesi %22 düşerken, mevcut yararlar 1 Ocak 2021’den bu yana en düşük düzeyde.

Madenciler 10 Ocak prestijiyle MH/s başına yaklaşık 0.0468 USD kazanabiliyorlar. Kasım ayında karlar MH/s başına 0.0818 USD ile bunun neredeyse iki katıydı. LHR ekran kartlarda ise oranlar daha aşağılarda.

Kripto para fiyatlarının ve madencilik kârlılık oranının bir sonraki adımda nereye gideceğini kestirim etmek imkansız. Şayet bu eğilim devam ederse, oyun pazarındaki GPU stokları ve fiyatları da durumdan olumlu etkilenebilir. Maalesef çip kıtlığı hala düzelmiş değil, lakin yeniden de bazen oyuncular için olumlu şeyler de oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu