Mobil

Exynos 2100 Oyunlarda Nasıl Performans Veriyor?

Samsung’un amiral gemisi modellerinde ve en son Galaxy S21 FE 5G modelinde kullanılan Exynos 2100 işlemci platformunu test ediyoruz. Yaptığımız AnTuTu, Geekbench 5 ve 3D Mark testleri dışında, iki büyük tanınan oyunla da işlemcinin sonlarını zorluyoruz.

Yaptığımız testte aldığımız sonuçlar hayli ilgi cazibeli. Oyunun tüm ayarları Medium yani varsayılan olarak tutuldu.

  • Aldığımız ortama FPS skoru: 48
  • FPS: kararlılığı %86
  • Variability index: 2.30 FPS

Variabilty index en yanlışsız halde FPS kararlılık tablosunda görüntüleyebiliyoruz. FPS dağılımında ortalama FPS’i oluşturan 48’in etrafında daha yüksek bir grafik yüzdesi bulunuyor.

Güç kullanım tablosuna baktığımızda 8.18 sn civarı güç kullanımının 1507 MA düzeylerine çıktığını görebiliyoruz. Bu kısımda işlemciyi zorlamak için ekranda patlamalar oluşturan ateşli oku daima olarak spamledim bunun telefon üzerindeki tesirini siz de net görebilirsiniz.

Ancak ortalama güç ölçüsü 811mA düzeyinde ki bu hakikaten âlâ bir oran.

İşlemci tarafında da hoş bilgiler var. Ortalama CPU kullanımı %17.48 ki bu kusursuz bir oran. En yüksek kullanım ise %28.80 ile yaşanmış. Çabucak aşağıdan CPU kullanım grafiğine bakıyoruz ve değişik bir ayrıntı bizi karşılıyor. Yükleme ekranı sonrası bu kullanım sinematiğe girerken yaşanıyor ve bir daha görülmüyor. 

League of Legends Wilf Rift tarafında elbette çok daha yüksek FPS ve FPS kararlılığı görebiliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu