Teknoloji

Fallout Dizisinin Üretimine Başlanıyor

Fallout görüntü oyunu baz alınarak hazırlanan dizinin yapımcılığını Amazon üstleniyor. Deadline ve Variety‘de röportaj veren Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) ve Graham Wagner (Silikon Vadisi), dizi sorumluları olarak üretimde vazife alacak. Resmi Twitter hesabından da Deadline’ın yazısını Retweetleyen Fallout, üretimin geleceğini de bir nevi doğruluyor.

Prime Görüntü aracılığıyla yayınlanacak dizinin yöneticiliğini daha öncesinde Westword’ün yöneticiliğini de yapan Jonathan Nolan ve Lisa Joy yapacak. Bethesda Game Studios’tan Todd Howard ve Bethesda Softworks’ten James Altman da üretimin yöneticiliğini üstelenecek. Deadline ve Variety’e nazaran Jonathan Nolan, birinci kısmın direktörlüğünü şahsen kendisi yapacak.

Dizi birinci olarak 2020 Temmuz ayında duyurulmuştu. The Hollywood Reporter‘da Nolan ve Joy’un söylediği “Gelmiş geçmiş en güzel oyun serilerinden biri Fallout’tur.” söylemi de bu imal için “spoiler” niteliği taşıyordu. Tıpkı vakitte “Her kısım için yaratıcı kıssa yazmak için ailelerimizle ve arkadaşlarımızla sayılamayacak kadar uzun vakit geçirdik. Bu yüzden Todd Howard, Bethesda ve Amazon Studios ile çalışmak için çok heyecanlıyız.” telaffuzlarını de ilettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu