İnternetTeknoloji

FBI, dahili sunucudan gönderilen siber saldırı e-postalarını araştırıyor

FBI, sunucularından birinden olası bir siber saldırı uyarısı gönderen binlerce sahte e-posta mesajının ardından soruşturma başlattı.

Devlet kurumu Cumartesi sabahı olayın “devam eden bir durumun” parçası olduğunu söyledi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Mesajların ABD İç Güvenlik Bakanlığı’ndan geldiği iddia edildi.

Sözde bir tehdit hakkında bir uyarı olduklarını iddia ettiler ve başlıkları “Acil: Sistemlerdeki tehdit aktörü” idi.

Kar amacı gütmeyen anti-spam gözlemcisi Spamhaus’a göre, e-postalar alıcılara Dark Overlord olarak bilinen bir gasp grubundan ” sofistike bir zincirleme saldırının ” hedefi olduklarını söyledi .

Spamhaus, “Başlıklar gerçek olduğu için çok fazla aksamalara neden oluyorlar, gerçekten FBI altyapısından geliyorlar” diyen Spamhaus, gönderenin isimlerini veya iletişim bilgilerini içermediklerini de sözlerine ekledi.

ABD basınında çıkan haberlere göre, 100.000’den fazla e-posta gönderildi.

FBI Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ” bu sabah bir @ic.fbi.gov e-posta hesabından gelen sahte e-postaları içeren olaydan haberdar olduğunu” söyledi .

Ajans, sorun tespit edildikten sonra etkilenen donanımın hızla çevrimdışına alındığını ve halkı “bilinmeyen göndericilere karşı dikkatli olmaları” ve şüpheli faaliyetleri hükümete bildirmeleri konusunda uyardığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu