Teknoloji

Ferrari Tasarımcısından Fütüristik Lüks Otobüs!

Ferrari şayet otobüs üretme işine el atsaydı sizce nasıl görünürdü? Ferrari otobüs üretirse tabi ki olağanüstü olur ve bu otobüsün bilet fiyatları tahminen de bir epey yüksek olurdu. Bir hayal edin, Ankara’dan Konya’ya otobüsle giderken Ferrari’den inip mola verdiğinizi.

Yıllar boyunca, İtalyan tasarım konutu olan Pininfarina, bizi hakikaten hoş otomotiv sanatlarıyla süslemeyi başardı.

Fakat tasarım konutunun en son kreasyonu yeni bir araç eklendi. Çinli otobüs üreticisi Asiastar, tasarım grubunu en son turist otobüsü olan üst seviye X9-3‘ü tasarlaması için görevlendirdi. Bir otobüsün pratik formunun getirdiği bariz kısıtlamalara karşın, Pininfarina hayli alımlı bir ticari araç çıkarmayı başardı.

Çağdaş ve dinamik dış cephe, X9-3’e otobüsün yan tarafına hakikat akan geniş bir ön cam alanı verilerek elde edildi. Pininfarina, turist vagonunun her iki yanında bulunan alüminyum kanatların ona dinamik ve lüks bir his verdiğini belirtiyor.

Geriye yanlışsız uzanan geniş cam alan, siyah boyalı gövde panellerine kusursuz bir formda akarak yüzer bir tavan çizgisi yanılsaması veriyor. Bu, Cambiano merkezli firmanın birinci ticari araç denemesi değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu