Oyun

Final Fantasy 14, 25 Ocak’ta Tekrar Satışa Sunulacak

Geçtiğimiz ay sizlere Final Fantasy 14 oyununa gelen Endwalker genişleme paketi nedeniyle oyuna ağır bir ilgi olduğunu ve Square Enix’in, sunucuların bu çok yoğunlukla başa çıkmaması nedeniyle oyunun satışlarını durdurduğunu aktarmıştık. Bu oyuncu yoğunluğu o kadar fazlaydı ki, oyuna girmek isteyen oyuncular uzun bekleme kuyruklarına girmek zorunda kalıyorlardı ve vakit zaman oyuncuların ilişkilerinde kopmalar yaşanıyordu.

Lakin VentureBeat’in paylaşmış olduğu habere nazaran, Square Enix bu yoğunlukla başa çıkmanın bir yolunu bulmuş olacak ki, oyun şirketi 25 Ocak prestijiyle Final Fantasy 14 satışlarının tekrar başlayacağını duyurdu. Bununla birlikte Square Enix, sunuculardaki yoğunluğu azaltmak için alacağı aksiyonlar da paylaştı.

Bu doğrultuda, 25 Ocak’ta yeni Oceana bilgi merkezi kullanıma açılacak. Bu yeni bilgi merkezi, Avustralya’daki ve etrafındaki bölgelerde bulunan oyunculara oynayabilecekleri daha fazla mahallî sunucu sağlayacak ve oyuncu popülasyonunun yayılmasına yardımcı olacak. Square Enix ayrıyeten, bu yazdan itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa data merkezlerini genişletmeyi planlıyor.

Bunların yanı sıra 26 Ocak’tan itibaren oyuncular tekrar karakterlerini farklı sunuculara aktarabilecekler. Oyundaki çok yoğunluk nedeniyle Square Enix’in ertelediği bilgi merkezi seyahat sistemi ise önümüzdeki periyotta yayımlanacak olan bir güncelleme ile birlikte kullanıma sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu