Teknoloji

Final Fantasy 14 Satışları, Ağır Talepten Ötürü Durduruluyor

Square Enix, Final Fantasy 14 Starter Edition ve Complete Edition’ın satışını ve dağıtımını durduruyor. Bunun sebebi olarak ise oyunun satışlarının çok âlâ gitmesi ve şirketin bu duruma ayak uyduramaması gösteriliyor. Karar, oyunun hem fizikî hem de dijital versiyonları için geçerli olacak ve önümüzdeki haftalarda uygulanacak.

Bu süreç biraz vakit alacak ve perakende ortaklarıyla uyum gerektirecek. Bununla birlikte şu anda oyunun her iki sürümü de dijital oyun mağazalarında mevcut. Lakin Square Enix, perakende ortaklarıyla mümkün olduğunca süratli bir formda uyum sağlayacağını ve oyunun satışlarını durduracağını söz ediyor.

Engadget’ın haberine nazaran Final Fantasy 14 oyuncuları, Kasım ayının sonlarında Endwalker genişlemesinin yayınlanmasından beri, oyuna girebilmek için uzun kuyruklarla karşılaşıyor. Oyuncular, hala bir sunucuya girmek ve oyunu oynayabilmek için saatlerce beklemek zorunda. Buna karşılık Square Enix de oyun saatlerindeki çok yoğunluğun, sunucu kapasitesini, bilhassa de ağır vakitlerde çok aşması nedeniyle Final Fantasy 14 satışlarını askıya almak zorunda olduğunu açıkladı.

Oyun şirketi daha evvel, global yarı iletken sorunu nedeniyle, oyunun tüm oyuncuları barındırabilmesini sağlamak için Endwalker’ın piyasaya sürülmesinden evvel oyuna daha fazla dünya yahut sunucu ekleyemediğini açıklamıştı.

Bunların yanı sıra Final Fantasy 14 direktörü ve imalcisi Naoki Yoshida, Aralık ayı başlarında devam eden bu sorun için bir özür yayınladı ve oyunun tam sürümüne sahip olan ve faal aboneliği olan tüm oyunculara yedi günlük fiyatsız oyun müddeti verdiklerini açıklamıştı. Yoshida daha sonraki bir paylaşımında da Square Enix’in bu oyunculara 14 gün daha verdiğini söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu