Oyun

Final Fantasy 16, Salgın Nedeniyle Yaklaşık 6 Ay Ertelendi

Salgın devrinde pek çok oyunun geliştirme süreci sekteye uğradı ve görünen o ki bu oyunlardan biri de Final Fantasy 16 idi. Oyunun imalcisi Naoki Yoshida, Final Fantasy 16’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan açıklamasında, PlayStation 5’e özel olarak çıkacak olan rol yapma oyununun geliştirme sürecinin salgın nedeniyle yaklaşık olarak 6 ay sarktığını açıkladı. Ayrıyeten Yoshida, oyun için bir sonraki büyük açıklamanın 2022’nin bahar aylarına ertelendiğini duyurdu. Ki bu büyük açıklama, muhtemelen oyunun çıkış tarihi olacaktır.

Final Fantasy 16 geliştirme sürecinin sekteye uğraması çok da şaşırtan bir durum değil. Çünkü yeni kuşak Final Fantasy oyununun geliştirme sürecinde, dünyanın dört bir yanındaki geliştirme grupları misyon alıyor ve bu da ister istemez grupların meskenden çalışmaya devam ettikleri salgın sürecinde işlerin yavaş ilerlemesine neden oldu. Yoshida açıklamasında bu durumu şu biçimde tabir ediyor:

“COVID-19’un tesirlerini dengelemek emeliyle, çalışanın misyonlarını meskenlerinden yerine getirmelerine müsaade vererek iş gücünü merkeziyetsiz hale getirmek zorunda kaldık. Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle irtibatı engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızdan gelen varlık teslimatlarında gecikmelere -veya ekstrem durumlarda iptallere- yol açtı.”

Bu gecikme, yeni Final Fantasy oyunuyla alakalı daha fazla şey görmek isteyen Final Fantasy hayranlarının bekleyişinin daha da uzayacağı manasına geliyor. Final Fantasy 16, birinci olarak Eylül 2020’de, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden evvel bir fragmanla birlikte duyurulmuştu. Fakat o vakitten bu yana, oyunla ilgili ne yeni bir fragman, ne daha fazla bilgi, ne de yaklaşık bir çıkış tarihi paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu