Oyun

Final Fantasy 7 Remake Part 2, Birinci Sefer Bu Yıl Gösterilebilir

Geçtiğimiz 31 Ocak tarihi, Square Enix’in Final Fantasy 7’yi birinci PlayStation konsolunda piyasaya sürmesinin 25. yıl dönümüydü. Bunun gururuna düzenlenen bir aktiflikte, Final Fantasy 7’nin direktörü ve imalcisi Yoshinori Kitase, klasik rol yapma oyununun 25. yılında Final Fantasy 7 Remake Part 2 hakkındaki ayrıntıları açıklamayı umduğunu söyledi.

GameSpot’un haberine nazaran, Yoshinori Kitase yaptığı açıklamada, Final Fantasy 7’nin taşınabilir oyunu ile ilgili olarak “Final Fantasy 7: Ever Crisis üzerinde çok çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bunu dört gözle bekleyin.” dedi ve şunları tabir etti:

“Final Fantasy 7’nin 25. yıl dönümüne yeni başladık, bu yüzden kutlamak ve hayranları heyecanlandırmak istiyoruz. Bundan ötürü önümüzdeki 12 ay içinde kimi bilgileri paylaşmak istiyoruz. Daha fazla bilgi için sabırsızlanıyoruz!”

2020’de Final Fantasy 7 Remake’in piyasa sürülmesinden bu yana, yine üretimin devam oyunu hakkında pek fazla bir bilgi edinemedik. Oyuna dair bildiğimiz seçkin şeylerden biri, birinci oyunun yardımcı direktörü olan Naoki Hamaguchi’nin Final Fantasy 7 Remake Part 2 oyununda tüm direktörlük vazifelerini üstlendiği ve Tetsuya Nomura’nun ise projede daha geniş bir yaratıcı direktörlük rolü üstlendiğidir.

Geçtiğimiz yıl Final Fantasy 7 Remake Yardımcı Direktörü Motomu Toriyama, gelecekteki devam oyunlarının kimi kısımlarının özgününden değerli ölçüde farklı olacağından emin olduğunu ve oyunun Honeybee Inn sahnesinin, çağdaş izleyiciler için yepyeni oyunun kesimlerinin nasıl güncellenip değiştirileceği konusunda âlâ bir örnek olacağını umduğunu söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu