Teknoloji

Ford’un sahibi olduğu Lincoln’ün 2021 Acı satış raporu!

Ford’un büyük umutlarla bünyesine kattığı Lincoln’ün satışları hiç uyguna gitmiyor. Satış sayıları ortaya çıkan firma bu hususta acı çekmeye devam ediyor.

Ford, Lincoln markasını lüks segmentte birinci sınıf bir araba firması yapmak için çok çalıştı. Continental ve MKZ‘nin durdurulmasının akabinde Lincoln, artık sadece SUV’e yönelik bir marka oldu.

Rivian‘ın MESKEN mimarisine dayanan büsbütün elektrikli SUV’u, süresiz olarak durduruldu, lakin 2024’e kadar büsbütün elektrikli bir Aviator gelebilir. Sonuç olarak, Lincoln kendini şu anda tutuyor ve farklı bir formda Çin’de ABD’den bile daha yeterli durumda.

Automotive News China‘ya nazaran, Lincoln birinci kere Çin’de geçen yıl ABD’dekinden daha fazla araç sattı. 2021’de dünyanın en büyük otomotiv pazarında, 2020’ye nazaran yüzde 48 artışla 91.000 Lincoln satıldı. Bu ortada, ABD satışları yüzde 18 düşüşle 86.929 adede düştü. Bu, 2013’ten bu yana en düşük yıllık toplam sayı.

Hatanın bir kısmı, devam eden yarı iletken çip külfetinin meselesine dayanıyor. Lakin Lincoln’ün Çin’deki yükselişi, ülkedeki birinci bayiliğini 2014’e kadar açmadığı düşünüldüğünde sahiden dikkat alımlı. Lincoln’ün bu muvaffakiyetinin sırrı neydi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu