Oyun

Forza Horizon 5, İki Ayda 15 Milyondan Fazla Oyuncuya Ulaştı

9 Kasım’da çıkış yapan yarış oyunu Forza Horizon 5, çıkış yapmasından sonraki bir haftada 10 milyon oyuncu barajını aşmıştı. 9 Ocak’ta ise 2 ayını dolduran oyun, 15 milyon oyuncu sonunu geride bıraktı. GameSpot’un haberine nazaran oyunun bu verisi, bir Twitter kullanıcısının oyun içinden alınmış bir ekran imajı paylaşmasıyla ortaya çıktı.

Olağan ki bu sayı, Forza Horizon 5’in satış sayısını temsil etmiyor. Çünkü oyun, Xbox Game Pass’te mevcut ve mevcut oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı, oyunu Xbox Game Pass üzerinden oynuyor. Fakat her ne olursa olsun, bunun son derece kıymetli bir muvaffakiyet olduğu, yadsınamaz bir gerçek.

Forza Horizon 5, daha çıktığı gün tüm platformlarda 4,5 milyon oyuncuya ulaştı ve bu sayede çıkış günü prestijiyle Xbox Game Studios’un en güzel çıkış yapan oyunu unvanını kazandı. Birebir vakitte Forza Horizon 4’ün en yüksek eş vakitli oyuncu sayısından üç kat daha büyük bir eş vakitli oyuncu sayısına da ulaştı.

Playground Games, önümüzdeki devirde birden fazla genişleme paketi ve güncellemelerle Forza Horizon 5’i desteklemeye devam edecek. Ayrıyeten bu sırada Playground Games’teki ikinci bir takımın yeni bir Fable oyunu geliştirdiğini de hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu