Teknoloji

Fujifilm LTO Bant Sistemleri ile Büyük Dataları Uzun Müddet Korunabiliyor

Fujifilm arşiv şirketleri, sıhhat sistemleri, finans kesimi, IT departmanları, dijital platformlar ve TV bölümü üzere büyük bilgileri depolaması, arşivlemesi gereken bölümler ve şirketler için LTO bant sistemlerini sunuyor. LTO bant sistemleri, sabit disk depolama (HDD) ile karşılaştırıldığında büyük kapasiteli bilgilerin yüksek performans ve düşük maliyetle uzun müddet itimatla depolanmasını sağlıyor.

Objelerin interneti, bilgi ve bağlantı teknolojisi ve yapay zekanın büyük bilgi tahlili için kullanılması, devam eden dijital dönüşüm ve yüksek çözünürlüklü 4K/8K görüntünün genişletilmesiyle global olarak üretilen bilgi ölçüsü katlanarak artıyor. Bu durum büyük dataların uzun vadede inançlı ve uygun maliyetli bir formda depolanması muhtaçlığını da artırıyor. Fujifilm tescilli teknolojisi LTO bant sistemleri ile bütün bu gereksinimlere karşılık veriyor. Fujifilm, LTO bant sistemleri ile bilhassa arşiv şirketleri, sıhhat sistemleri, finans bölümü, IT departmanları, dijital platformlar ve TV kesimi üzere büyük bilgileri depolaması, arşivlemesi gereken şirket ve kesimlere kıymetli bir tahlil sunuyor.

Fujifilm’in sunduğu LTO Ultrium 7, gelişmiş teknolojisiyle LTO Ultrium 6’nın 2,4 katı olan 6 TB kapasite (15 TB sıkıştırılmış) ve klasik suratın 1,9 katı olan 300 MB/saniye yüksek transfer süratiyle dikkat çekiyor. 12 TB (30 TB sıkıştırılmış) kapasiteye ve azamî 360 MB/sn aktarma suratına sahip LTO Ultrium 8, LTO7’nin kayıt kapasitesinin iki katına ulaşarak, bilgilerin depolanması ve kullanılmasında daha fazla verimlilik sağlıyor. LTO Ultrium 9 ise azamî 45 TB (18 TB sıkıştırılmamış) kapasitesi, azamî 1.000 MB/sn aktarma süratiyle fark yaratıyor.

Fujifilm LTO bant sistemleri, sabit disk depolama (HDD) ile karşılaştırıldığında, TB başına daha düşük maliyet sağlıyor ve data depolamak için neredeyse hiç elektrik gerektirmediği için CO2 emisyonunu da azaltıyor. LTO bant sistemleri, dataları ağdan fizikî olarak izole edebildiği için siber akınlar nedeniyle bilgi kaybı riskini en aza indirerek kıymetli bilgilerinizi inançlı biçimde depolamanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra ani sistem kapanması yahut çökmesinden, bilgisayar virüslerinden kaynaklanan sistem yahut bilgi hasarı riskini de ortadan kaldırıyor. Bant yüzeyinde kullanılan Baryum Ferrit (BaFe) oksidasyona uğramadığı için 50 yıldan uzun bir müddet istikrarlı bilgi depolaması sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu