Teknoloji

Fujifilm, macOS’ta Yaşanan Belgelere Erişememe Problemini Düzeltmeye Çalışıyor

Fujifilm, makul X serisi ve GFX serisi kamera sahiplerinin macOS işletim sisteminde kimi evraklara erişmesini engelleyen bir uyumsuzluk meselesini gidermek için bir yama üzerinde çalıştığını açıkladı. Sorunun yalnızca kullanıcılar kamerada SDXC kartlarındaki tek bir klasöre yazılmış 4.000’den fazla evraka sahip olduğunda ve akabinde Mac’lerine bağlı bir dahili yahut harici kart okuyucu kullanarak bu evraklara erişmeye çalıştığında ortaya çıktığı söz ediliyor.

Kullanıcılar SDXC kartı kameralarındayken daha fazla manzara ve görüntüye erişilebilmesine karşın, kullanıcılar bellek kartlarını Mac’lerine bağladıklarında sadece4.096 belge göründüğü paylaşılıyor.

Problemden etkilenen kamera modelleri ortasında GFX100, GFX100S, GFX50S II, X-Pro3, X-T4, X-S10, X-E4, X-T30 II, X100V yer alıyor. GFX50S (sürüm 4.00 ve üstü), GFX50R (sürüm 2.00 ve üstü) ve X-T3 (sürüm 3.20 ve üstü) dahil olmak üzere, sadece makul bir donanım yazılımı sürümüne sahip olduklarında etkilenen birkaç kamera daha yer alıyor.

Ayrıyeten Fujifilm, müşterilerini hafıza kartlarını düzgün bir halde çıkarma konusunda çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyor ve Apple’ın sitesinde belirtilen adımların izlenmesini tavsiye ediyor. Şirket, hafıza kartı hakikat formda çıkarılmazsa ve akabinde direkt bağlanır ve macOS kullanılarak ikinci defa erişilirse kimi evrakların silinebileceğinin altını çizmiş.

Ek olarak Fujifilm, yeni yahut yakın vakitte biçimlendirilmiş SDXC kartları olan müşterilerinden kameradaki tek bir klasöre 1.000’den fazla içerik kaydetmekten kaçınmalarını istemişti. Bir klasör 1.000 içeriğe yakın olduğunda, Fujifilm kamerada yeni bir klasör oluşturmayı ve başka içerikleri orada saklamayı tavsiye ediyor.

Sıkıntıdan etkilenen tüm X serisi ve GFX serisi kameralar için sunulacak fiyatsız güncellemenin ne vakit sunulacağı ise belgisiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu