Mobil

Galaxy A53 5G Resmi Görseli Ortaya Çıktı

Galaxy A53 5G resmi görseli ortaya çıktı. Samsung’un 9 Şubatta düzenleyeceği Galaxy Unpacked gündemde olmaya devam etse de A serisi için de çalışmalar devam ediyor. Aygıtın Samsung’un 2022 serisinin en kıymetli satan modellerinden biri olması bekleniyor. Birebir vakitte A53 serisi Galaxy A52 serisinin yerine gelmiş olacak.

Galaxy A53 5G modeli 6.5 inçlik FHD+ AMOLED ekrana konut sahipliği yapıyor. Bu ekran 120 Hz tazeleme suratına sahip. Kamera cephesinde ise 64 MP ana kameraya ek olarak 12 MP geniş açı lensi ve 5 MP makro ile derinlik algılama sensörü mevcut. Ön kamera ise bir evvelki modelde olduğu üzere 32 MP olarak kalmış. Kamera kurulumundaki temel fark daha içbükey bir dizaynın benimsenmiş olması.

Yonga seti olarak Exynos 1200 kullanacağı biliniyor. Exynos 1200 yonga seti 2.4 GHz/saat suratına sahip çift çekirdeğin yanı sıra altı tane 1.8 GHz/saat frekansta çalışan çekirdek ile birlikte toplamda sekiz çekirdek sunuyor. Depolama konusunda en az 128 GB ve üzeri varyantları kelam konusu. RAM tarafında 6/8 GB halinde seçenekler olacağı tabir edilmiş. Ayrıyeten MicroSD kart yuvası da mevcut olacak. Böylelikle ek depolama alanı kazanabileceksiniz.

5.000 mAh pil kapasitesine ek olarak 25W süratli şarj dayanağı mevcut olacak. Kutu içeriğinden şarj adaptörü gelip gelmeyeceği ise aygıtın satışa sunulmasının akabinde aşikâr olacak. Son olarak aygıtın Avrupa’da 460 Avro fiyat etiketiyle satışa sunulmasının beklendiğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu