Mobil

Galaxy Akıllı Telefonlar Kısmen Geri Dönüştürülmüş Balık Ağlarından Yapılacak

Samsung tarafından 9 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi kısmen yeni ve daha sürdürülebilir bir gereçten yapılacak. Şirket, en son Galaxy aygıtlarında atılan balık ağlarından yapılan okyanusa bağlı plastik kullanmaya başladığını paylaştı.

Samsung, malzemeyi birinci olarak yeni duyuracağı eserlere dahil edeceğini ve sonunda tüm aygıt serisinde kullanmaya başlayacağını söz ediyor.

Samsung’un belirttiği üzere, Büyük Pasifik Çöp Alanı üzere okyanus enkazının ana hatalısı olarak plastik şişeler ve market poşetleri düşünülse de deniz biyologlarının en çok endişelendiği mikroplastikler ve atılan ağlar. Terk edilmiş balıkçılık gereçleri, Hawai foku üzere jenerasyonu tükenmekte olan cinsler de dahil olmak üzere, deniz hayatını tuzağa düşürmeye ve öldürmeye devam ettiği bir fenomen olan hayalet balıkçılığına yol açıyor. Her yıl atılan 640.000 tondan fazla balık ağıyla bu daha da berbatlaşan bir sorun.

Samsung, atılan çöpleri aygıtlarına dahil eden birinci şirket değil. Geçen yıl Microsoft, Ocean Plastic Mouse’u duyurdu. Bu fare yüzde 20 oranında geri kazanılmış plastikten yapılmış bir kabuğa sahip. Microsoft üzere Samsung da okyanusa bağlı plastik kullanımını daha büyük sürdürülebilirlik gayretinin bir kesimi olarak konumlandırıyor. Şirket, 2019 yılında tüketicilerin ve çevrecilerin baskısıyla aygıtlarının ambalajında ​​daha sürdürülebilir materyaller kullanmaya başlayacağını söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu