Teknoloji

Galaxy S22 Serisinin Kamera Özellikleri, Toplumsal Medya Uygulamalarında da Çalışacak

Samsung, esasen benzeri kamera donanımı kullanmasına karşın Galaxy S22 serisi ile kamera kalitesini artırmayı başarmış gözüküyor. Yeni akıllı telefon için hoş olan bir haber ise Galaxy S22 lokal kamera özelliklerinin sadece stok kamera uygulaması ile sonlu kalmıyor oluşu. Şirket, en güzel fotoğrafları ve görüntüleri direkt Instagram, Snapchat ve TikTok uygulamaları aracılığıyla yayınlamaya yardımcı olmak ismine toplumsal medya devleri ile birlikte çalışmış.

Güney Koreli firma, Galaxy S22 mahallî kamera özellikleri AI Autofocus, Night Mode, Portrait Görüntü ve Muhteşem HDR üzere uygulamalarının direkt Instagram, Snapchat ve TikTok üzere toplumsal medya uygulamalarının içinde çalıştığını açıkladı. Bu durum, fotoğrafları yahut görüntüleri evvel stok kamera uygulamasını kullanarak çekmeye ve akabinde toplumsal medya uygulamasına aktarmaya gerek olmadığı manasına geliyor. O denli ki kullanıcılar bu uygulamalarda 3x telefoto lensi bile kullanabilecekler.

Bahsi geçen durum, Samsung’un üçüncü taraf uygulamalarla kullanıldığında telefonlarının imaj ve görüntü kalitesini güzelleştirmek için uygulama geliştiriciler ile yaptığı birinci çalışma değil. Şirket, Galaxy S10 serisi için de kullanıcıların stok kamera uygulamasından Instagram öykülerine direkt fotoğraf yüklemesine müsaade vermek için Instagram ile birlikte çalışmıştı.

Son olarak kullanıcıların, 10x telefoto lens takviyesini de uygulamalara genişlettiğini görme beklentisi olduğunu belirtelim. Samsung’un bu konuda bir geliştirme yapıp yapmayacağı ise şimdi muhakkak değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu