Mobil

Galaxy S22 Ultra yeni kalemiyle adeta parmak ısırtacak

Akıllı telefonlarda kalem takviyesi denildiği vakit akla birinci gelen marka Samsung, Samsung’da akla gelen birinci model ise Galaxy Note serisiydi. Evet di’li geçmiş vakitle konuşuyoruz zira artık bildiğiniz üzere Güney Koreli teknoloji devi Note serisinin üretimine son vererek, kalem dayanaklı telefon modellerini de “S” serisinin bünyesinde topladı.

Samsung’un üzerinde çalıştığı ve yakın vakitte piyasaya süreceği yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy S22’de kalem takviyesi ile karşımıza çıkacak olan model ise Galaxy S22 Ultra olacak.

Elbette ki bu telefon birçok özelliği ile dikkat çekip, daha şimdiden bin bir türlü karşılaştırmanın baş kahramanı pozisyonunda. Lakin Note serisinin sonlandırılmasına üzgün olan ve akıllı telefonlarda kalem dayanağını seven teknoloji meraklılarının en çok bekledikleri şey, elbet yeni S Pen’in özellikleri.

İşte bugün ortaya çıkan bir bilgi, bu kitleyi ziyadesiyle keyifli edecek üzere görünüyor. Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir Youtube kanalı tarafından paylaşılan bilgiye nazaran, Samsung Galaxy S22 Ultra’da kullanılan yeni S Penin gecikme mühleti yalnızca 2,8 ms. Galaxy Note 20’de kullanılan S Pen’in gecikme müddetinin 9 ms olduğu düşünüldüğünde, bu tam 3 katlık bir gelişim manasına geliyor.

Samsung’un hedefi, S Pen ile klâsik kalem kağıt algısını yakalayabilmek ve yıllardır süregelen “normal kalem üzere değil gecikme var” tenkitlerine sonuncu bir son vermek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu