Mobil

Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 Serisi Ön İnceleme

Samsung düzenlemiş olduğu Unpacked 2022 aktifliğiyle bir arada yeni Galaxy 22 ve Tab S8 serilerini tanıttı. Ülkemizde hem Tab S8’ler hem de Galaxy S22’ler Snapdragon 8 Gen 1 ile piyasaya sürülecek.

Galaxy S22 Ultra Ayrıntıları

Telefon yeniden kavisli cam ile geliyor ve S-Pen tıpkı Note serisinde olduğu üzere telefonun içine yerleştirilebiliyor. Dayanıklılığı artırılmış alüminyum kasa ve Corning Gorilla Victus+ dikkat çeken tasarım çizgilerini oluşturuyor.

S-Pen geliştirilmiş artık 2.8 ms gecikme mühleti var. Algoritma bazlı çalışma sistemi sayesinde S-Pen sizin yapacağınız halleri, yazacağınız metinlerin yolunu varsayım ediyor ve böylelikle güya kağıda yazarmışçasına süratli bir geri bildirim alıyorsunuz.

Ayrıyeten Yapay zeka ünitesi elle yazdığınız yazıları çevirmede de kullanılıyor. 80’den fazla lisanda çeviri yapılıyor.

Artık Galaxy Tab S8 ve S22 Ultra ortasında enteresan ilişki seçenekleri var. Diyelim not yazıyorsunuz, kalem denetimlerini elinizde telefondan denetim edebiliyorsunuz. 

Açıkçası öbür alanlarda da Samsung NPU ünitesine çok çok güveniyor. Gece modunda fotoğraf ve görüntüde daha net, daha az gürültü vaat ediliyor. Nona Bining ile 108 MP avantajından sonuna kadar yararlanılıyor. Bilhassa ışık yetersizse bile kareleri koylayca doldurabiliyor.

Auto Framing S22’de de karşımıza çıkıyor ki bu daha öncede denedikleri bir sistem. Kameranın geniş açısı ve yüksek çözünürlüğü kullanılarak sahneye giren suje sayısına nazaran kadraj tekrar oluşturuluyor.

Tekrar 108 MP olsa da sensör alanı 21 Ultra’ya nazaran x1.23 kat artırılmış. Portre modunda yeni NPU ünitesi sayesinde gece fotoğraflarında bile çok uygun sonuçlar vaat ediliyor. Ayrıyeten geliştirilen yeni teknik sayesinde yapay zeka yardımıyla sujenin saç uçları bile art plandan ayrılıyor.

Expert RAW başka bir fotoğraf uygulaması burada çok daha fazla bilgi barındıran fotolar çekebiliyorsunuz. Yeniden farklı estanteneler bir ortaya geldiği için sonuçlar epey güzel görünüyor.

Snapdragon 8 Gen 1 platformundan güç alan S22 Ultra, geliştirilmiş güvenlik ve NPU ünitesiyle süratli telefon tecrübesi vaat ediyor. Ek olarak, yeni aygıtlarda Know Vault ismi verilen yeni sisteme geçildi. Yeni işlemci birebir vakitte ARMv9 mirko mimarisini kullanıyor. Gösterilen grafiklere nazaran NPU ünitesi S22 Ultra S21’den iki kat daha süratli süreç kapasitesine sahip. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu