Teknoloji

Garmin Fenix 7 Serisi Akıllı Saatler Tanıtıldı

Garmin tarafından macera arayanların epey dikkatini çekecek olan çoklu spor GPS akıllı saati Fenix 7 tanıtıldı. Fenix serisinin dokunmatik ekrana kavuşması dikkat çekiyor. Öte yandan eldiven, ter ve hareketin olduğu outdoor ortamında ekranın nasıl reaksiyon göstereceği merak konusu. Bu ortada Venu ve vivoactive serilerinde hali hazırda dokunmatik ekranın mevcut olduğunu da not olarak düşelim.

Garmin Fenix 7 için diğer bir ekleme, yeni bir çoklu LED el feneri içeriyor. Bu özellik kamp seyahatleri yahut sabah erken/gece koşuları için kullanışlı olacak. Bu sırf genel emelli bir ışık olmakla da kalmıyor, tıpkı vakitte koşarken kırmızı ve beyaz ortasında geçiş yapabiliyor. Böylelikle trafik yahut bisikletçiler varlığınıza karşı uyarılabilir.

Her zamanki üzere, Fenix ​​üç model/boyutta geliyor. Bunlar sırasıyla 42, 47 ve 51 mm olan 7S/7 ve üst düzey 7X. Hepsinin güneş gücüyle şarj seçenekleri var ve Garmin, yeni kasanın Fenix ​​6 serisine nazaran iki katına çıkan güneş kazanımlarını görebilecek daha geniş bir ekran yüzey alanı içerdiğini tez ediyor. Bu, potansiyel olarak şarjlar ortasındaki toplam süreyi (GPS kullanmadan) beş haftaya kadar çıkarıyor.

Fenix’teki donanım değişikliklerinin ötesinde, birtakım yeni gelişmiş eğitim modları da mevcut. Bunlara Gerçek Vakitli Dayanıklılık, Görsel Yarış Varsayımı, Toparlanma Mühleti Tavsiyesi ve Günlük İdman Teklifleri dahil. Bu özellikler, Fenix’in kapsamlı spor seçenekleri içinde gizli bulunan topo-haritaları, golf alanları ve sörf/kar özelliklerinin halihazırdaki geniş yelpazesine katılıyor.

Tüm modeller 700 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu