Teknoloji

GeForce RTX 3050 İncelemeleri Yakında Geliyor

Işın izleme teknolojisine ve Ampere mimarisine sahip GeForce RTX 3050 ekran kartı CES 2022’de duyurulmuştu. NVIDIA birtakım küçük grafikler yayınlasa da bu kartın nasıl performans sunduğu bilinmiyor ve herkes tarafından merak ediliyor. Lakin RTX 3050 incelemeleri kısa mühlet sonra bizimle olacak.

NVIDIA GeForce RTX 3050 incelemeleri, kartların resmi satışından tam 24 saat evvel, 26 Ocak tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Yani perakende satışlardan evvel tüm ayrıntıları ve performans testlerini görebileceğiz. Yeni giriş düzey GPU yeşil kadroya nazaran 249 dolarlık liste fiyatına sahip. Fakat bu fiyatın perakendecilerde iki katına çıkması beklenen görünüyor.

Öte yandan RTX 3050 stoklarının başka kartlara nazaran daha düzgün olması için bir talih var. Geçtiğimiz hafta gelen kimi haberlere bakılırsa NVIDIA RTX 3050 üretimine kıymet veriyor ve önemli bir GPU stoğu hazırlıyor. İddia edebileceğiniz üzere, fiyatlar ne olursa olsun bu kartların bir alıcısı var ve stoklar tekrar süratle tükenecek.

RTX 3060 serisi 500 doların üzerinde satıldığından ötürü oyuncular kimi ucuz alternatifler arıyor. Ülkemizde ise 3060 fiyatları 15.000 liraya kadar uzanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu