Teknoloji

Gençlere Yönelik Yapay Zekâ Odaklı Innovation Campus Programı’na Müracaat İçin Son 3 Gün

Samsung Electronics’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle üçüncü kere düzenleyeceği Innovation Campus programı için müracaat süreci 15 Ocak 2022 itibarıyla sona eriyor.

Yapay zekâyı odağına alan beş aylık programa, 18-29 yaş ortası gençler başvurabiliyor. Müracaat sahipleri, eleme sürecinde teknik testlerden ve yetkinlik bazlı bir değerlendirmeden geçecek. Başarılı bulunan 25 genç, ODTÜ profesörleri tarafından Samsung’un yapay zekâ konusundaki global müfredatı ile 5 ay boyunca, 350 saat sürecek bir eğitim programına katılmaya hak kazanacak. İştirakçiler, alacakları eğitimin akabinde marifetlerini sergileyebilecekleri projeleri tasarlayarak fikirlerini hayata geçirmelerini sağlayacak maddi dayanak ve koçluk dayanağı almak için yarışacak. Eğitimi muvaffakiyetle tamamlayan gençler, program sonunda sertifika alacak.

Birleşmiş Milletler kuruluşlarının ve ortaklarının günlük çalışmalarına yapay zekâ ve büyük data araştırmalarını entegre ederek takviye sağlamayı amaçlayan SDG AI Lab (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Yapay Zekâ Laboratuvarı) da iş ortaklarından biri olarak Innovation Campus programında etkin rol oynayacak. SDG AI Lab, hem gençlerin data biliminde tecrübe kazanmalarına ve mesleklerini geliştirmelerine yardımcı olacak hem de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlaay zekarı’na katkıda bulunacak. Program kapsamında ODTÜ, 350 saate yükselen ‘Samsung AI’ yapay zekâ eğitim müfredatını iştirakçilere aktaracak. SDG AI Lab ise ODTÜ ile koordineli olarak bu müfredat ve teknolojileri daha da geliştirerek destekleyecek. İştirakçiler için yapay zekâ kullanımına ait farkındalık artırma ve eğitim oturumları düzenleyecek, uzmanlık ve mentor dayanağı de sunacak. SDG AI Lab, tıpkı vakitte çevrim içi gönüllülerin takviyeleriyle dijital tahliller üretirken yapay zekâ teknolojilerinin uygulanması alanında, hem UNDP Türkiye hem de başka UNDP ülke ofisleri için ortak projeler geliştirmeye devam ediyor.

Teması Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri (SKA’lar) olarak belirlenen yarışta SKA’lar çerçevesinde en fazla ilerleme potansiyeli sergileyen projeler mükafata hak kazanacak. UNDP uzmanları iştirakçilere SKA’lar hakkında ve edindikleri yeni marifetleri kalkınma projelerinde nasıl kullanabilecekleri konusunda yönlendirme sağlayacak. Kıdemli insan kaynakları uzmanları da mesleksel muvaffakiyet için gereken hayat marifetleri konusunda eğitim verecek. Teknoloji bölümünden mentorlar ve rol modeller de program iştirakçileri ile tecrübelerini paylaşacak.

Innovation Campus programı başvuruları 15 Ocak 2022‘ye kadar https://toptalent.co/samsung-innovation-campus adresinden yapılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu