Oyun

Ghostwire: Tokyo, En Az Bir Yıl Xbox’a Gelmeyecek

Ghostwire: Tokyo için 20 dakikalık yeni bir görüntü yayınlandı ve bu görüntü yaklaşık olarak 10 dakikalık bir oynanış sekansına da yer verildi. Bu oynanış sekansında, oyundaki ana karakterimiz Akito’nun Tokyo kenti içerisinde savaştığı ve keşif anlara yer verildi. Bununla birlikte kelam konusu görüntüde, Ghostwire: Tokyo oyununun, en azından Mart 2023’e kadar Xbox konsollarında olmayacağı bilgisi de paylaşıldı.

Ghostwire: Tokyo’nun konsol tarafında vakit hudutlu olarak PlayStation 5’e özel bir oyun olacağını çok evvelce biliyorduk. Bethesda, ana şirketi Zenimax’in Microsoft tarafından satın alınmasından evvel, hem Ghostwire: Tokyo hem de Deathloop için PlayStation ile özel muahedeler yapmıştı.

Bununla birlikte Ghostwire: Tokyo’nun çıktığı üzere PC platformu için de satışa sunulacağını belirtelim. Lakin Bethesda’nın yeni oyunu, PlayStation harici konsollar için en azından 25 Mart 2023 tarihine kadar satışa sunulmayacak. Birebir formda Deathloop’un da Eylül 2021’de PlayStation 5 ve PC platformları için piyasaya sürülmesinden 12 ay sonrasına kadar Xbox’ta yer almayacağı belirtiliyor.

Ghostwire: Tokyo, Bethesda’nın PlayStation 5 için piyasaya sürülecek olan ikinci ve büyük bir ihtimalle sonuncu oyunu olacak. Zira Microsoft, Starfield ve The Elder Scrolls 6 da dahil olmak üzere gelecekteki Bethesda oyunlarının Xbox ekosistemine özel olacağını pek çok sefer ima etti. Bu da Ghostwire: Tokyo’nun en azından lansmanında PlayStation platformlarına çıkan son Bethesda oyunu olacağı manasına gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu