Teknoloji

Gigabyte, Özel Soğutmalı RTX 3050 Modellerini Duyurdu

ASUS ve MSI üzere üreticilerin akabinde Gigabyte da özel soğutmaya sahip RTX 3050 ekran kartı modellerini görücüye çıkardı. Gaming OC ve Eagle olmak üzere ikiye seriye bakıyoruz. Lakin Eagle serisinde sürat aşırtmalı OC varyantı mevcut.

Gaming OC, şu an için şirketin amiral gemisi RTX 3050 modeli üzere görünüyor. Tıpkı ROG Strix’de olduğu üzere, Gaming kartlarda güçlü ve üç fana sahip bir soğutucu tasarımı kullanılmış. Öbür Gigabyte kartlara emsal formda, ortadaki fan karşıt istikamette dönerken ikisi dışa hakikat dönüyor. Donanım üreticisi bize bu stratejinin hava türbülansını azalttığını ve hava akışını desteklediğini söylüyor.

Üst sınıf model, estetik açıdan siyah örtü ve gümüş vurgularla birlikte geçmiş dizaynlara benziyor. Sade dizayna RGB aydınlatmayla birlikte bir Gigabyte logosu eşlik ediyor. Geride kısımda ise fana mümkün olduğunca fazla hava akışı potansiyeli sağlamak için özel olarak tasarlanmış, sağda büyük bir kesite sahip büsbütün gümüş bir art plaka bulunuyor.

Eagle modelleri, Gigabyte’ın çift fan tasarımı ve 213 mm uzunlukla birlikte şirketin giriş-orta düzeyini temsil ediyor. Ekran kartları ayrıyeten hava akışını güzelleştirmek için birbirinin aksisi istikamette dönen 90 mm’lik çift Windforce fanlar ile birlikte geliyor.

Grimsi bir şasiye sahip olan kartın üzerinde mavi bir Eagle logosu mevcut. Ardında ise Gaming OC’dekine emsal halde, küçük bir kesikle birlikte siyah plaka kullanılmış.

Eagle serisi hem özgün hem de fabrikada sürat aşırtmalı bir modelle gelecek. Lakin başka markalar üzere, Gigabyte çekirdek saatleriyle ilgili ayrıntıları paylaşmadı.

Gigabyte’ın Eagle RTX 3050’leri çift DisplayPort 1.4a’ya ve tek bir HDMI 2.1 temasına sahip olacak. Gaming OC modelinde toplam iki adet olmak üzere ek bir HDMI 2.1 temas noktası bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu