Teknoloji

Gigabyte, RTX 3080 12 GB Modellerini Tanıttı

Donanım üreticisi Gigabyte, MSI‘ın akabinde GeForce RTX 3080 ekran kartlarının 12 GB VRAM’e sahip yükseltilmiş versiyonlarını piyasaya sundu. Tıpkı formda Gigabyte da üç farklı sınıfta kartlar üretirken AORUS, GAMING OC ve EAGLE serisi karşımıza çıkıyor.

AORUS GeForce RTX 3080 MASTER 12G ekran kartı, tüm soğutucu boyunca optimum hava akışı sağlamak için rüzgar pençesi tasarımı ve üç blade fan içeren MAX-Covered soğutma sistemi ile destekleniyor. Büyük ısı emici ve büyük bir buhar odası ve çoklu kompozit ısı boruları, GPU ve VRAM’den gelen ısının süratle dağılmasından sorumlu.

Bu modelde ayrıyeten bir LCD monitör ve RGB Fusion 2.0 aydınlatma kullanılıyor. Oyuncular böylece çeşitli ekran modlarının yanı sıra aydınlatma efektlerini kullanabilecek. AORUS MASTER, referans karttaki 1710 MHz frekans suratına nazaran 120 MHz daha yüksek olan 1830 MHz saat suratına sahip.

GeForce RTX 3080 GAMING OC 12G ve GeForce RTX 3080 EAGLE 12G ekran kartları ise daha alt düzeyde konumlanıyor. Bu kartlar tekrar üçlü blade fan, direkt GPU’ya dokunan büyük bir bakır plaka, kompozit bakır ısı boruları ve 3D özelliklerine sahip GIGABYTE WINDFORCE 3X soğutma sistemi ile donatıldı.

WINDFORCE fanları, fan ömrünü 2,1 kat uzatabilen ve sessiz çalışma imkanı tanıyan grafen nano yağlayıcı kullanıyor. Yeniden ekran kartlarında küçük RGB şeritler göze çarpıyor ve RGB Fusion 2.0 ile bunları denetim etmek mümkün. Ek olarak, GAMING OC 1755 MHz frekans ile listelenirken EAGLE modeli 1710 MHz çekirdek saatiyle geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu