Teknoloji

Gigabyte, RX 6500 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

RDNA 2 mimarili RX 6000 serisinin en altına yerleşen RX 6500 XT ekran kartı 19 Ocak tarihinden itibaren satışa çıkacak. ASUS ve MSI üzere ortakların özel dizaynlarını görmüştük. Gigabyte ise karşımıza GAMING OC 4G ve  EAGLE 4G modelleriyle çıkacak

Rakiplerinden farklı olarak Gigabyte, RX 6500 XT kartında daha farklı bir yol izledi. GAMING OC 4G modeli 282 mm uzunluğunda ve üç fanlı WindForce 3X soğutma sistemi ile donatıldı. Üretici kartın GPU frekanslarını yayınlamadı, lakin çift fanlı modele nazaran daha yüksek frekanslar bekliyoruz. Öte taraftan TDP pahası 107W olan bu giriş düzeyi kart için üç fanlı tasarım ne kadar gerekli tartışılır.

Kart için en az 400W’lık bir güç kaynağı öneriliyor ve 6 pinli tek bir konnektör kâfi. Bununla birlikte ekran ilişkisi için 1 adet DisplayPort 1.4a ve 1 adet HDMI 2.1 portu bulunduğunu not düşelim.

Gigabyte’ın sunmayı planladığı bir öteki 6500 XT Eagle 4G modeli ise 192 mm uzunluğunda ve çift fanlı bir dizayna sahip. Bu ekran kartı küçük Mini-ITX kasasına sığmayabilir lakin en azından birçok ATX PC kasasıyla uyumlu olmalı.

Gaming ile birebir halde, kart üzerinde tek bir 6 pinli PCIe güç temasıyla birlikte 1 adet DisplayPort 1.4a ve 1 adet HDMI 2.1 ilişki noktası yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu