Mobil

Global OnePlus 10 Pro Modeli OxygenOS ile Gelebilir

OnePlus 10 Pro akıllı telefonun global lansmanı, telefonun Mart ayının sonunda mağazalarda olacağı söylentilerinden ötürü önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek üzere gözüküyor.

Öte yandan, Oppo ColorOS’unu çalıştıran ve halihazırda mevcut olan Çince versiyonun tersine, öbür ülkelerde çıkacak OnePlus 10 Pro modelinin yeni bir birleşik ColorOS + OxygenOS dış görünümü ile geldiği söyleniyordu. İki şirketin, OnePlus 10 serisinin yeni birleşik işletim sistemini alan birinci model olarak bilhassa bahsettiği ve Eylül ayında duyurduğu şey de buydu.

Ekseriyetle muteber bir sızıntıdan gelen yeni söylentiye göreyse bu gerçekleşmeyecek ve OnePlus 10 Pro, hala OxygenOS ile global olarak piyasaya sürülecek. Bunun klasik, eski usul OxygenOS mu yoksa OxygenOS’a benzeyen lakin altında ColorOS kodu bulunan daha yeni bir sürüm (Nord 2’de görüldüğü gibi) manasına mı geldiği ise maalesef açık değil.

Öte yandan, birleşik işletim sisteminin yeni sürüm vakit çizelgesinin ne olabileceği bilinmeyen olmasına karşın ertelendiği argüman edilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu