Teknoloji

Google Akıllı Saat Mayıs Ayında Tanıtılabilir

Uzun vakittir bir Google akıllı saat hakkında dedikoduların olduğu malumunuz. Şimdiye kadar akıllı saatin 2022 yılı içerisinde gelebileceği söyleniyordu. Son olarak ise Pixel Watch olarak anılan eserin çıkış tarihi için daha kesin bir tarih ileri sürülmüş durumda.

Sızıntılar konusunda tanınmış isimlerden olan Jon Prosser, Google Pixel Watch için 26 Mayıs tarihine işaret ediyor. Bu tarihin ekseriyetle Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O geliştirici konferansıyla birebir hizada olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Android ekosistemindeki birden fazla akıllı saatte olduğu üzere, Google akıllı saatin de fizikî bir çerçevesi olmasa da dairesel bir yüze sahip olması bekleniyor. Muhtemelen bir kalp atış suratı sensörüne ve Google’ın geçen yıl satın aldığı Fitbit’ten alınan başka özelliklere de sahip olacak. Aygıt, Wear OS’nin yapabileceklerinin kapsamını gösterebilir ve bir Apple Watch rakibi olarak da konumlanabilir.

Çıkış tarihi elbette kesin değil. Pixel Watch olarak adlandırılacağına dair tekliflere karşın aygıtın ismi da kesin olarak bu değil. Öte yandan bu, yeniden de Android ve Pixel meraklılarının göz önünde bulundurması gereken bir şey.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu