Oyun

Google, Android Oyunlarını Windows PC’lerde Test Ediyor

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini Android uygulamalarını destekleyeceği vaadiyle duyurmuştu. Öte yandan, bu fonksiyon masaüstü platformunun lansmanı için hazır olmamıştı. Artık ise Google sonunda birinci betayı başlattı ve makul pazarlardaki kullanıcılar, Windows bilgisayarlarında 12 Android oyun çalıştırabilecekleri Google Play Oyunlar’a kaydolabilecek.

Bu özelliği alan birinci ülkeler/bölgeler ise oyuncuların Asphalt 9, Gardenscapes ve Homescapes’i ve mahallî olarak mevcut bir avuç öteki oyunu test edebileceği Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore.

Google Play Oyunlar Beta için en az Windows 10 (sürüm 2004) yahut Windows 11’e, sekiz çekirdekli CPU’ya, orta derecede güçlü GPU’ya, 8 GB RAM’e ve en az 20 GB SSD depolamaya sahip bir PC’ye sahip olunması gerekiyor.

Google Play Oyunlar menüsü, olağan Google Play Store’a hayli benziyor. Farklılık ise daha uzun açıklamalar, oyunun reklamları ve uygulama içi satın alımları olup olmadığı konusunda farklı bildirimler içeriyor. Oyun bir Android aygıtta oynanmasa bile oyuncular Play Puanları kazanabiliyor.

Platformun yakında daha fazla oyunla birlikte başka pazarlara da beta olarak ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu