Teknoloji

Google Bildiriler Arayüz Tasarımı Yenileniyor

Google Bildiriler uygulaması, şirketin Pixel akıllı telefonlarında ve ekseriyetle sade Android arayüzü ile birlikte Google uygulamalarını kullanan akıllı telefonlarda yer alıyor. Bu kadar fazla aygıtta yer alan uygulama, uzun bir müddet sonrasında yeni bir arayüze kavuşacak.

9to5Google, Google İletiler uygulamasının yeni bir arayüzle güncelleneceğini keşfetti. Google, kelam konusu uygulamaya yan menü ekleyerek çeşitli süreçleri hızlandırmayı hedefliyor. Bu menüde Tüm İletiler, Yıldızlı İletiler, Arşivlenmiş Bildiriler, Spam ve Engellenmiş bildiriler menüler yer alacak. Bunların dışında Aygıt Eşleştirme, Tema Değiştirme, Hepsini Okundu Olarak İşaretle üzere süratli ayar düğmeleri de bulunuyor.


Google son periyotta bu biçim tasarım lisanından biraz uzaklaşmıştı. Yani Google İletiler için yan menü dizaynının benimsenmesi epey dikkat cazibeli bir durum.

9to5Google ayrıyeten tasarım değişikliklerinin yanı sıra fotoğrafları ve görüntüleri direkt Google Fotoğraflar aracılığıyla SMS’lerin içine temas olarak yerleştirecek bir özelliğin de test edildiğini duyurdu.

Son olarak kelam konusu yeniliklerin şimdi son kullanıcı tarafından kullanılamadığını, önümüzdeki sürüm güncellemelerinde kullanıma sunulacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu