Teknoloji

Google Duo, Android 12’de Ses Duymama Yanılgısı ile Gündemde

Android 12, birkaç aydır Google Pixel akıllı telefonlarda mevcut ve bir dizi üçüncü taraf telefon ve tablet de güncellemeyi aldı. Öte yandan, birtakım uygulamalar taşınabilir işletim sisteminde sorun çıkarmaya başladı. Google Duo da Android 12 ile uyumsuzluk gösteren uygulamalardan birisi.

Google, bir topluluk gönderisinde Android 12 aygıtlarındaki kullanıcıların, bir Duo aramasını cevaplarken bazen ses duymadıklarını keşfettiklerini ve bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını söz etti.

Google’ın kendi takviye forumları da dahil olmak üzere, kusur hakkında bir ölçü kullanıcı şikayeti var lakin hiçbiri yaygın değil. Bunun nedeni büyük olasılıkla Android 12’nin kullanıma sunulmasının hala erken basamaklarında olması ve sorunun Duo kullanan herkes için geçerli olmaması. Örneğin sırf giden aramalar yaparsanız, sorunu fark etmemiş olabilirsiniz.

Duo‘nun son birkaç ay içinde bir dizi yeni özellik ve düzeltme kazandığını da hatırlatalım. Google Duo kullanıcı arayüzünün yenilenmesi de bunlardan birisi olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu