Teknoloji

Google One VPN Hizmeti iOS İçin Yayınlandı

Google One VPN hizmeti bir müddettir Android üzerinde etkin olarak kullanılabiliyordu. Şimdiyse iOS tarafına da dâhil oluyor.

Google’ın fiyatlı olarak sunduğu One abonelik servisinin bir modülü olan VPN hizmetinden Google Drive aboneliği satın alanlar ek bir fiyat ödemeden yararlanabiliyor. VPN hizmet için 2 TB ve üzeri bulut depolama alanınızın olması gerekiyor. Google Drive 2 TB bulut alanını Türkiye fiyatı aylık 28.99 TL ve yıllık 289.99 TL olarak iki farklı opsiyonla sunuluyor.


Google One VPN iOS

Ayrıyeten One üyeliğinizi mevcutta bir Google Aile kümeniz varsa ek bir fiyat ödemeden de paylaşabilirsiniz. Yeri gelmişken hatırlatalım.

VPN ayrıyeten 10 ülkede daha mevcut hale geldi: Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç ve İsviçre. Daha fazla bölgede erişime açılacağı da söylenmiş durumda. Ayrıyeten Türkiye’nin de bu lokasyonlar ortasında olduğunu belirtelim.

Google’ın hizmeti ayrıyeten üç yeni özelliğe sahip: Sırf VPN etkinleştirildiğinde interneti kullanmak için İnançlı İlişkiyi Kesme, muhakkak uygulamaların VPN yerine standart bir irtibat kullanmasına müsaade vermek için App Bypass ve VPN’yi süreksiz olarak kapatmak için Erteleme.

Google, sistemlerinde yerleşik gelişmiş güvenlik olduğunu ve istemci kitaplıklarının açık kaynaklı olduğunu söylüyor. Uçtan uca sistemler bağımsız olarak denetlenmiştir ve Google One’ın VPN’i, Objelerin İnterneti İttifakı’nın (ioXt) tam sertifikasına sahip.

VPN servisi ayrıyeten sekiz güvenlik unsurunun tümünden muvaffakiyetle geçmiş. Tüm bunların, tarama datalarınızın birçoklarını Google ile paylaşma konusunda sizi rahatlatması gerektiğini varsayıyoruz. Son olarak şirket, Premium Google One planlarının gelecekte daha fazla güvenlik özelliği ve avantajı elde edeceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu