Mobil

Google Pixel 6, Wi-Fi Sorunu ile Gündemde

Google Pixel 6 serisi Wi-Fi sorunu ile gündeme geldi. Şirketin amiral gemisi modelleri problemlerle yüzleşmeye devam ediyor.

Çıktığı günden itibaren çeşitli sorunlar yaşayan Pixel 6 serisi, yeni bir sorun olan Wi-Fi sıkıntısıyla raporlandı. Reddit ve Google Takviye sayfasına açıkça beyan edilen meseleyle birlikte aygıtın ekranı kapandıktan sonra Wi-Fi ilişkisi kendi kendine kesiliyor. Hâl bu türlü olunca internet üzerinden gelmesi gereken bildirimler ulaşmamış oluyor.

Google Dayanak‘te bir kullanıcı, Şubat Güncellemesinin akabinde Pixel 6 Pro modelinde ekranın kapatılmasının akabinde Wi-Fi irtibatının kesildiğini ve sonrasında telefonu açtığında ise hiçbir formda Wi-Fi irtibatı kuramadığını söyledi. Bunun üzerine Google Topluluk üyelerinden birisi “Bu yeni bir yanılgı üzere görünüyor” diyerek geri bildirim gönderilmesi konusunda kullanıcıyı bilgilendirdi.

Kayıt açan kullanıcının şikâyetine ise 57 üye daha katılmış. Yani sorunun şahsa mahsus olmadığını ve genel olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcılar ağ ayarlarını sıfırlamayı, “Uyarlanabilir bağlantıları” devre dışı bırakmayı ve Wi-Fi unut ile ağı aygıttan silip yine bağlanarak süreksiz tahlile kavuştuklarını söylüyorlar. Lakin bu tahlil kimi kullanıcıda birkaç dakika sürerken bir kimisinde birkaç saat sürüyor ve akabinde tekrar başa dönüyor.

Son olarak Google’ın sorunu resmi olarak kabul etmediğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu