Mobil

Google Pixel 6A, Mayısta Piyasaya Sürülebilir

Google’ın bu yıl içinde Tensor yonga seti ve amiral gemisi Pixel 6 telefonlardakinden daha az etkileyici kamera donanımına sahip olan orta düzey bir Google Pixel 6A piyasaya süreceği söyleniyor. Daha evvelki söylentiler, akıllı telefonun ağustos ayından evvel piyasaya sürülmeyeceğine işaret ediyordu.

Lakin GSM Arena’nın haberine nazaran, paylaştığı sızıntı haberlerle tanınan Max Jambor, Google Pixel 6A’nın mayıs ayında piyasaya sürüleceğini argüman etti. Google Pixel 5A 5G ve 4A üzere eski Pixel A serisi akıllı telefonlar, ağustos ayı içerisinde satışa çıkarılmıştı. Bu nedenle şayet akıllı telefon hakikaten de Jambor’un tez ettiği üzere Mayıs ayında çıkarsa, bu Google için kıymetli bir değişiklik olacak.

Tensor yonga setinin yanı sıra, Pixel 6A’nın önde delikli ekran ve artta da kamera vizörü kurulumuyla kendinden daha değerli olan Pixel 6 serisi telefonlarla birebir temel tasarımı paylaştığı tabir ediliyor. Akıllı telefon büyük olasılıkla 6,2 inç boyutunda bir OLED ekranla gelecek. Telefonun boyutlarının ise 152,2 x 71,8 x 8,7 mm olacağı söyleniyor.

Akıllı telefonun kamera donanımı ise daha az gösterişli olacak. Telefonda Pixel 4, Pixel 4A ve Pixel 5’te de kullanılan 12.2 MP Sony IMX363 ana kamera sensörünün olması bekleniyor. Bu ana kamera sensörüne 12 MP Sony IMX355 ultra geniş açılı kamera sensörü eşlik edecek. Ayrıyeten telefonun selfie kamerasının ise 8 MP olacağı iddia ediliyor.  Bununla birlikte Google Pixel 6A, Pixel A serisinde bir birinci olacak olan bir ekran içi parmak izi tarayıcı ile birlikte gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu