Teknoloji

Google Play Store için Yeni Filtreler Kullanıma Sunuldu

Google, kısa müddet evvel kullanıcıların akıllı telefonları aracılığıyla, Play Store üzerinden Android TV’lerine uygulamaları direkt yüklemelerine müsaade vermişti. Bu yenilik, Android TV’ye sahip olan ve ona sık sık uygulama yükleyen herkes için uygun ve güzel bir hareket olarak kabul edilmişti. Bir TV’de çeşitli menüler ortasında gezinmek ve uzun uygulama isimlerini yazmak can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu nedenle, uygulamaları direkt akıllı telefonlar aracılığıyla yüklemek, vakitten tasarruf etmeyi ve daha az uğraş harcamayı sağlıyor. Google da bu durumu fark etmiş üzere. Çünkü şirket, Play Store üzerinden Android TV’ye uygulama yüklemeyi daha kolay hale getiren yeni bir filtreyi kullanıma sundu. Kullanıcılar, bu filtreyi kullanarak muhakkak TV ve Wear OS uygulamalarını basitçe bulabilecek.

Google Play Store’da uygulama arama esnasında ekranın sol üst köşesinde yeni bir seçenek yer alacak. Kullanıcılar, arama çubuğuna bir uygulamanın ismini girip aradıklarında, sonuçlara varsayılan olarak “Mevcut cihaz” yazan yeni bir yeşil düğme eşlik ediyor. Düğmeye dokunulduğunda, Google hesabına bağlı olan aygıtların bir listesi görüntülenebiliyor. Böylece kullanıcılar, Google Kimliği ile oturum açmış oldukları Android TV’lerini yahut Wear OS akıllı saatlerini burada görüntüleyebilecek.

Yeni seçenek, esasen hangi uygulamaların hangi aygıt için görüntüleneceğini seçmeye müsaade veren bir filtre olarak tanım edilebilir. Varsayılan seçenekte, akıllı telefon için uygulamalar görüntüleniyor ve yüklenebiliyor. Android TV seçildiğinde ise sırf TV’de desteklenen uygulamalar görüntüleniyor ve uygulamalar bu seçenek aracılığıyla direkt Android TV’lere yüklenebiliyor. Wear OS akıllı saatler için de tıpkı işleyişin varlığından kelam edebiliyoruz.

Son olarak yeni filtrenin, uzun müddettir Google Play Store web sitesi üzerinde var olduğunu lakin Play Store taşınabilir uygulamasına yeni geldiğini belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu