Teknoloji

Google, Sınırsız WhatsApp Yedekleme Planını Durduruyor

Geçtiğimiz yıl yayınlanan bir rapor, WhatsApp’ın yakında sınırsız Google Drive yedekleme takviyesini sonlandırabileceğini ve bunun yerine Android kullanıcıları için sonlu bir plan sunabileceğini öne sürüyordu. Artık de bu hafta başlarında ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran WhatsApp, bu değişikliği uygulamaya yaklaşıyor üzere görünüyor.

İletileşme gereksinimleri için WhatsApp’a güvenen bir Android kullanıcısı, Google Drive’ın halihazırda WhatsApp yedeklemeleri için sınırsız depolama alanı sunduğunu biliyor. Bu sınırsız depolama alanı takviyesi, Meta’nın sahip olduğu iletileşme devi ile Google ortasında 2018 yılında imzalanan stratejik bir muahedeye dayanıyor. Fakat, saygın WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo tarafından yakın vakitte yayınlanan bir rapora nazaran, Google Android telefonlarda WhatsApp yedeklemeleri için sınırsız depolama sunmayı bırakacak. Tipster, kısa müddet öcne WhatsApp’ta birebir şeyi gösteren birkaç kod dizisi keşfetmiş.

Üstte yer alan görselde de görülebileceği üzere WhatsApp, kısa müddet evvel “Google Drive hududu yürürlükte”, “Google Drive hududuna ulaşıldı” ve başkaları üzere birkaç kod dizisini entegre ederek, Android kullanıcılarının yakında Google’da WhatsApp sınırsız yedekleme özelliğinin avantajını kaybedeceğini düşündürüyor. Google, geçtiğimiz yıl Google Fotoğraflar için de fiyatsız sınırsız depolama sunmayı bırakmıştı.

Bununla birlikte, Google’ın tekrar de WhatsApp yedeklemeleri için makul bir depolama kotası sunacağı da önerilmekte. Lakin artık bu, hudutlu bir planın kesimi olacak. Bu nedenle, kullanıcılar hududu aşmamak için gelecekte yedeklenecek değerli WhatsApp bilgileri ortasında seçim yapmak zorunda kalabilecek.

Google Drive’da WhatsApp sınırsız yedekleme özelliğine yönelik yeni hudutlu plan hakkında rastgele bir bilgi bulunmamakla birlikte, bir kullanıcının Google One planına sahip olması durumunda sonun artma mümkünlüğü da bulunuyor. Fakat bunların şu anda sadece spekülasyondan ibaret olduğunu ve önümüzdeki haftalarda bu bahiste daha fazla bilgi sahibi olacağımızı belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu