Oyun

Gran Turismo 7 İçin Yeni Bir Görüntü Paylaşıldı

Sony, Gran Turismo 7’nin PlayStation 5’in DualSense denetimcisi ile mümkün kılınan dokunsal geri bildirim özelliklerini vurgulayan yeni bir fragman yayımladı.

GameSpot’un aktardığı habere nazaran, öbür PlayStation 5 birinci taraf oyunlarında olduğu üzere, Gran Turismo 7’de de DualSense entegrasyonu oyun tecrübesinde büyük bir rol oynuyor.

Gran Turismo 7’nin geliştiricisi Polyphony Digital, oyunculara daha gerçekçi bir yarış tecrübesi yaşatmak için DualSense denetimcisinin dokunsal geri bildirim özelliğinden ziyadesiyle yararlanmış üzere görünüyor. 2020 yılında Polyphony Digital Lideri Kazunori Yamauchi, DualSense’in otomobil kullanmanın teknik geri bildirimlerini çeviri etmek için nasıl kullanılabileceğini anlatmıştı.

Kazunori Yamauchi o vakit yaptığı açıklamada, “Bence -Gran Turismo 7’de- uyarlanabilir tetikleyicinin en tesirli kullanımı, frenleme sırasında kilitlenme önleyici fren sisteminin (ABS) çalışmasını temsil etmektir. Uyarlanabilir tetik, bu pedal hissini tekrar yaratmak için uygundur ve oyuncunun istediği frenleme kuvveti ile lastiğin tutuşu ortasındaki ilgiyi hakikat bir formda hissetmesine ve anlamasına imkan tanır.” demişti.

Son birkaç aydır Gran Turismo 7 için oyuna dahil edilecek çeşitli otomobiller ve otomobil kültürü topluluğu üzere oyunun çeşitli özelliklerine dikkat çeken birden fazla görüntü paylaşıldı. Rastgele erteleme olmadığı takdirde, Gran Turismo 7, 4 Mart tarihinde PlayStation 5 ve PlayStation 4 için satışa çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu