Oyun

GTA 5, Toplamda 160 Milyon Satışa Ulaştı

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 için yeni satış sayıları açıkladı. Açıklanan satış sayılarına nazaran, her iki oyunun toplam satışları da sürat kesmeden artmaya devam ediyor.

Take-Two’nun en son kar raporunun bir modülü olarak şirket, Grand Theft Auto 5’in piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bu vakte kadar toplamda 160 milyon adet sattığını duyurdu. Bu ortada bütün Grand Theft Auto serisinin satış sayısı ise 370 milyon adedi aştı. Red Dead Redemption 2’nin ise şimdiye dek 43 milyon sattığı açıklandı.

Bununla birlikte Take-Two, Grand Theft Auto 5’in, tarihte 1 milyar dolar satış gelirine en süratli biçimde ulaşan cümbüş eseri olduğunu da açıkladı. Tıpkı vakitte şirketin açıklamasına nazaran GTA 5, ABD’de son on yılın en çok satan oyunu oldu.

Bu ortada Rockstar Games, Grand Theft Auto 5’in yeni kuşak sürümünü 15 Mart’ta PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkarmaya hazırlanıyor ve bu nedenle oyun, bu yıl içerisinde de çok yüksek satış sayılarına ulaşacaktır.

Doğal ki Grand Theft Auto 5’in bu muazzam satış muvaffakiyetinin arkasında yatan neden oyunun çok oyunculu modu olan GTA Online. Take-Two, Rockstar Games’in GTA Online’ı canlı tutmak için oyuna nizamlı olarak yeni içerikler getirmesinin, oyunun devam eden muvaffakiyetinin nedenlerinden biri olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu