Oyun

GTA 6, 2023’te Çıkış Yapabilir

Take-Two’nun yakın vakitte Zynga’yı satın alması, GTA 6’nın 2024 mali yılında piyasaya sürülebileceğini ortaya koydu. Bu haftanın başlarında Take-Two’nun 12,7 milyar dolara taşınabilir oyun şirketini satın alması, tarihteki en büyük görüntü oyunu şirketi satın alımı oldu. Şirket, bu satın almayla ilgili olarak yayımladığı bir basın açıklamasında birleşik şirketin 2024 mali yılının sonuna kadar, yani önümüzdeki üç yıl içinde yıllık %14’lük bir büyüme oranı sağlamasının beklendiğini söz etti.

GamesRadar’ın haberine nazaran, New York firması Jefferies’in tahlilinde, idareye bu kadar güçlü bir rehberlik sunacak inancı sağlayabilecek sırf bir avuç marka olduğu ve bu nedenle 2024 mali yılı (Nisan 2023 ila Mart 2024 arası) içerisinde en az bir Rockstar Games oyununun piyasaya sürülme ihtimalinin yüksek olduğuna işaret edildi.

Cowen analisti Doug Creutz’a nazaran, %14’lük bir büyüme, Take-Two’nun kelamı edilen devirde yaklaşık olarak 9 milyar dolar gelir sağlaması manasına geliyor ve bu tezli büyüme amacının, 2024 mali yılındaki muhtemel bir GTA VI lansmanı ile kontaklı olduğunu argüman ediyor. Bu iddialar, GTA 6’nın 2025 yılına kadar çıkmayabileceğini, lakin 2023 yılının Rockstar için mümkün bir gaye olduğunu belirten geçen yılki haberlerle de epey örtüşüyor.

Lakin tekrar de bir finansal tahlilin, geliştirme takvimini etkileyebilecek pek çok sorunu öngörmesinin beklenmediğini de hatırlatalım. Çünkü yalnızca birkaç ay evvel ortaya çıkan bir haber, GTA VI’nın geliştirme sürecinin kaotik olduğunu öne sürmüştü. Bu da oyunun geliştirme sürecinde birtakım aksaklıkların yaşanabileceğine ve geliştirme takviminin sarkabileceğine işaret ediyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu