Oyun

GTA: The Trilogy Definitive Edition Satışları, Take-Two’yu Şad Etti

İçerisinde üç GTA oyununun yer aldığı GTA: The Trilogy Definitive Edition, oyunların oynanmasını etkileyecek derecedeki sayısız yanlışla birlikte çıkması nedeniyle oyuncuların çok büyük reaksiyonunu çekti. Oyunun çıkışındaki problemlerin birçok düzeltilmiş olsa da, oyun genel olarak oyuncuların aklında berbat bir oyun olarak kaldı.

Tüm bunlara karşın GTA: The Trilogy Definitive Edition genel olarak Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’i şad etmiş üzere görünüyor. Şirket son yarar açıklamasında, oyunun şirketin ticari beklentilerini değerli ölçüde aştığını söyledi.

GameSpot’un aktardığı habere göre Take-Two, beklentilerinin ne olduğunu ve resmi bir satış sayısı açıklamadı. Lakin VideoGames Chronicle yaptığı kimi araştırmalar sonucunda, GTA: The Trilogy Definitive Edition’ın yaklaşık olarak 10 milyon adet satmış olabileceğine inanıyor.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, oyunun kimi kalite sıkıntıları olduğunu açıkça kabul etti. GI.biz’e konuşan Zelnick, “Bence başlangıçta kalite konusunda hepimiz biraz hayal kırıklığına uğradık. Bu meselelerin birden fazla ele alındığı için çok minnettarız. Yapılması gereken daha çok iş var.” dedi.

Zelnick, şirketin son çıkar toplantısı sırasında Take-Two’nun bir şirket olarak birkaç bedelli kalite düşüşü yaşadığını ve GTA: The Trilogy’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Lakin Zelnick, bunun soyutlanmış bir olay olduğuna inandığını ve bunu bu halde tutmayı hedeflediklerini söz etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu