Oyun

Halo Infinite, 20 Milyon Oyuncu Barajını Geçti

20 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Halo Infinite, şimdiye kadar serideki en büyük çıkışı gerçekleştirdi. GamesRadar tarafından paylaşılan habere nazaran, Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin son kar toplantısında oyunun başarısına değindi ve resmi Halo Twitter hesabı da Infinite’in Halo franchise tarihindeki en büyük çıkışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Evvelki Halo oyunlarıyla karşılaştırıldığında, Halo Infinite, geçen kasım ayında kullanıma sunulan ve oynaması büsbütün fiyatsız bir çok oyunculu moda sahipti. Bunun yanı sıra Halo Infinite’in çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass’te yer alması da oyunun daha erişilebilir hale gelmesini sağladı.

Alışılmış Halo Infinite’in bu kadar yüksek sayıda bir oyuncu kitlesine ulaşmış olmasının nedenleri yalnızca bunlar değil. Yeni Halo oyununun hakkını yememek için onun kimi açılardan uygun bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

Bununla birlikte oyunun geliştiricisi 343 Industries, Halo Infinite’in çıkışından bu yana, oynaması fiyatsız oyunların ve Halo oyunlarının her vakit gerçek bir halde yapılandırılamayan sistemlerini ve beklentilerini dengelemek için çalıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu