OyunTeknoloji

Halo Infinite, 20. yıl dönümü için erken çok oyunculu lansman yaptı

Halo serisindeki en son oyun, franchise’ın 20. yıldönümüne denk gelecek şekilde üç hafta erken piyasaya sürüldü.

Halo: Infinite’in aslında geçen yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak Aralık 2021’e ertelendi.

Ancak Pazartesi günü, bir Xbox 20. yıl dönümü etkinliğinde Microsoft, oyunun çok oyunculu bölümünün aynı gün yayınlandığını açıkladı.

Tek oyunculu kampanya hala 8 Aralık’a kadar erteleniyor.

Halo, 2000’lerin ortasındaki zirvesinde, hikaye odaklı kampanya için olduğu kadar çevrimiçi çok oyunculu moduyla da biliniyordu.

Microsoft, bu son oyunla birlikte, çok oyunculu bölümü, oynaması ücretsiz bir başlık olarak ayrı olarak yayınladı – birçok çevrimiçi oyun için popüler bir iş stratejisi, ancak Halo serisi için önemli bir değişiklik.

Bu sürüm, oyunun tamamı için çalkantılı bir geliştirme döngüsünün ardından ilk önizlemelerde iyi bir şekilde incelenen çok oyunculu oynamaya hevesli hayranlar tarafından geniş çapta kutlandı.

Ampere Analysis’den Piers Harding-Rolls, oyunun PC’deki bir Microsoft oyununda oyuncu sayıları için rekorlar kırdığını, ancak seviyelendirme sisteminin “yavaş tempolu ve potansiyel olarak sinir bozucu” olduğuna dair şikayetler olduğunu söyledi.REKLAMCILIK

Ancak oynaması ücretsiz olduğu için, “oyunun kampanya sürümünün lansmanı için bir promosyon aracı olarak… ve Microsoft’un premium sürümünü içerecek olan Game Pass abonelik hizmetine kaydolmak için kullanılabilir. lansman sırasında oyun”.

Bay Harding-Rolls, “Dağıtılan oyun içi para kazanmanın tam paketinin yanı sıra önemli bir izleyici kitlesi, aynı zamanda şimdiye kadarki en ticari Halo çok oyunculu oyunu olma şansının da yüksek olduğunu gösteriyor” dedi.

Erken lansman, Halo’nun ayrıca Kasım ayında çıkan önemli nişancı oyunları Battlefield 2042 ve Call of Duty: Vanguard ile doğrudan rekabet ettiği anlamına geliyor.

Analiz: Halo’ya çok fazla binmek

Steffan Powell, Oyun muhabiri

Rastgele bir Salı sabahı Beyoncé veya Taylor Swift’in birdenbire yeni bir albüm çıkardıkları haberiyle uyanmak biraz sürpriz olabilir – ama duyulmamış bir şey değil.

Bununla birlikte, büyük bir video oyunu sürümünün gölge düşürmesi henüz yapılmadı.

Halo gibi önemli bir franchise söz konusu olduğunda özellikle şaşırtıcı.

Seri, oyuncuları PlayStation gibi rakiplerine karşı bir Xbox seçmeye teşvik etmek için kullanıldı – Microsoft’un en ikonik özel franchise’ıdır ve birçok oyuncu için nostaljiyi taşır.

Ancak çok oyunculu oyun, önceki Halo’nun piyasaya sürülmesinden bu yana çok değişti.

Fortnite ve Warzone, battle royal “ayakta kalan son adam” formatıyla oynaması ücretsiz çevrimiçi pazara hükmediyor.

Ve Microsoft, Halo’nun ücretsiz olarak sunulan benzersiz pürüzsüz, çılgın takım ölüm maçı aksiyonu markasının oyuncuları bu tür oyunlardan uzaklaştıracağını umuyor.

Kısacası, bu sürümde çok şey var – ve birdenbire vahşi doğada.

Kumar meyvesini verirse ve oyuncular sunulanları severse, Halo 3’ün çevrimiçi çok oyunculu sahneye hükmettiği zaman franchise, altın çağına geri dönebilir.

Oyunun Aralık ayındaki tam lansmanından önce franchise’ı canlandırabilir.

Ancak başarısız olursa, Microsoft’un bu nesil konsol için yeni bir standart taşıyıcı aramasına neden olabilir.

Halo: Infinite, 2018’de duyurulmasından bu yana sorunlu bir geliştirme döngüsü yaşadı.

Başlığın ilk fragmanı, görsel tarzıyla ilgili önemli bir hayran tepkisiyle 2020’nin ortalarında açıklandı.

Bazıları grafiklerin “çizgi film gibi” ve cilasız olduğunu düşündü.

Ağustos ayına kadar, geliştirici 343 Industries, personelin refahı ve “oyunun genel başarısı” için unvanı 2021’e ertelediğini açıklamıştı.

Ve bu, oyunun en yeni Xbox konsolu için bir lansman başlığı olmayı kaçırdığı anlamına geliyordu.

Halo oyunları, orijinal konsolla 15 Kasım 2001’de piyasaya sürülen ilk oyundan bu yana, Xbox için genellikle bir “sistem satıcısı” olarak kullanılmıştır.

Yıldönümü video akışı sırasında Microsoft, Paramount’tan canlı aksiyon Halo TV dizisinin ilk tanıtım fragmanını ve orijinal Xbox’ın yaratılmasıyla ilgili altı bölümlük bir belgeseli de gösterdi.

Şirket ayrıca uyumluluk şemasına 70’den fazla orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunu eklediğini ve bu oyunları konsolun modern sürümlerinde oynanabilir hale getirdiğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu