Teknoloji

Her Şeyi Şarj Edebilen Aygıt: PWRBOARD

Bir startup projesiyle ortaya çıkan PWRBOARD, kameralardan akıllı telefonlara, pillerden kablosuz şarj destekleyen aygıtlara kadar birçok eseri tek bir aygıt ile şarj etmenize imkan tanıyor.

Bilhassa bir yere seyahat edenler yahut medya kuruluşunda çalışanlar, her vakit birden fazla aygıtı şarj etmek zorunda kalıyor. Bu aygıtlar ortasında ferdî aygıtlarımız ve kameralarımız da en kıymetlileri. Lakin hepsi için birden fazla şarj aygıtı taşımak ve priz sayısının yetersizliği üzere dezavantajlı noktaları mevcut.

Şirket tam da bu sorunu çözmek için modüler bir eser oluşturmuş. PWRBOARD, şarj edeceğiniz aygıtlara nazaran düzenleyebileceğiniz tak-çıkar bir yapıdan oluşuyor: taban ve modüller.

Geliştirici firma, PWRBOARD’u bir bilgisayar anakartı üzere tanımlıyor. Kullanılan yüksek verimli güç kaynağı, güç iletme ünitelerinde düzenlenen akımı modüllere iletiliyor. İletilen akım, şarj edilecek aygıta nazaran optimize edildiğinden, ek bir ayar istemeden direkt kullanılmak için tasarlanmış.

Pekala hangi eserleri destekliyor? PWRBOARD, şirketin yayınladığı basın bültenine nazaran şimdiden 150’den fazla el kamerası, aksiyon kamerası ve drone (Canon, Nikon, Sony, DJI ve GoPro gibi) için takviye sunuyor. Bu eserleri şarj etmek isteyen kullanıcıların gereksinimlerine nazaran seçebileceği 30 adet modül bulunmakta. Ayrıyeten şirket açık kaynak takviyesi sunarak herkesin modül geliştirmesine imkan tanıyacak.

Son olarak eserin CES 2022’de ayrıntılı olarak tanıtılmasını ve yakın vakitte da piyasaya çıkacağını söyleyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu