Mobil

Honor, katlanabilir telefon dalına süratli girecek

Eski Huawei alt markası Honor, birinci katlanabilir akıllı telefonu Honor V’nin lansmanını yaptı. Weibo ve Twitter hesaplarında paylaşılan bir manzara, aygıtın dizaynını ortaya çıkardı. Buna nazaran aygıtın iki yarısı ortasında bir menteşe olduğu görülüyor. Weibo gönderisinde, “katlanır amiral gemisi piyasaya sürülmek üzere” yazıyor, fakat kesin bir lansman tarihi açıklanmadı ve Honor mevzuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Honor, katlanabilir telefon kesimine süratli girecek

Honor, bir müddettir katlanabilir bir piyasaya sürme isteği konusunda açıktı. 2019 üzere erken bir tarihte, şirketin CEO’su George Zhao, CNET’e Honor markası altında bir katlanabilir üretmekle ilgilendiğini söyledi, fakat aygıtın Honor’un genç amaç pazarı için çok kıymetli olacağı konusundaki tasalarını lisana getirdi. Bu yılın Haziran ayında, şirkette bu türlü bir aygıtın geliştirilmekte olduğu ve katlanır ekran panellerinin BOE ve Visionox tarafından sağlandığına dair raporlar ortaya çıktı.

Magic V’in alabileceği tam form hakkında çok fazla detay yok, lakin The Elec’in bir raporu, 6.45 inçlik bir dış ekranla eşleştirilmiş 8.03 inçlik katlanır bir iç ekrana sahip olabileceğini öne sürüyor. Bu, Z Flip yerine Samsung’un Z Fold aygıtlarına benzeyen bir aygıt görünümü sunuyor.

Honor, kendi katlanabilirlerini piyasaya süren yahut piyasaya sürmeyi planlayan şirketlerin genişleyen listesine katılıyor. Samsung ve Huawei iki erken giriş yaptı, fakat daha yakın vakitte, bu ayın başlarında Find N telefonunu resmi olarak açıklayan Xiaomi, Motorola ve Oppo’dan katlanabilir eserler gördük. Honor’un yanı sıra Google’ın da yakın gelecekte kendi başına iki adet katlanabilir modeli duyurmayı planladığı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu