Mobil

Honor, Katlanabilir Telefonu Magic V’i Birinci Kere Gösterdi

Katlanabilir akıllı telefonların gelecekte büyük bir yer edineceği artık kanıtlanmış durumda. Bir yandan birinci ticari modeli piyasaya süren Samsung, yeni telefonlarını geliştirmeye devam ederken öbür yandan da Huawei, OPPO Xiaomi ve Motorola üzere isimler de katlanabilir telefonlar piyasaya sürdü. Bugünse bu furyaya katılması beklenen bir öbür markadan yeni bir haber geldi.

Daha evvel Huawei bünyesinde bulunan ve artık bağımsız olan Honor, birinci katlanabilir akıllı telefonu Honor Magic V’i bir görüntüyle birlikte gösterdi. Şirket, yayımladığı görüntüyle telefonun tasarım ayrıntılarını gösterirken telefonu ne vakit resmen tanıtacağınıysa açıklamadı. Öte yandan telefon hakkında bugüne kadar pek çok bilgi paylaşıldı.

Honor Magic V’in etkileyici görüntüsü:

Bugüne kadar öğrendiklerimize nazaran Honor Magic V, 6,5 inçlik bir ekrana sahip olacak. Telefon, Samsung Galaxy Fold gibisi bir yapıyla gelecek ve yatay bir halde katlanacak. Telefon açıldığındaysa ekran boyutu 8 inçe yükselecek. Bu ekranın çözünürlüğüyse 2.200 x 2.480 piksel olacak.

Telefon, donanım kısmında da beklendiği üzere büyük bir güce yer verecek. İşlemci kısmında Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yer alacakken buna 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik edecek. Öte yandan bir teze nazaran telefon, 108 MP’lik bir kameraya da yer verecek. Bu ana kameranın yanında bir adet ultra geniş açılı kamera ve bir adet telefoto lensi yer alacak. Selfie kamerasıysa 16 MP çözünürlüğünde olacak.

Honor’un bu akıllı telefonu nasıl bir fiyatlandırmayla piyasaya süreceği bilinmiyor. Lakin HONOR CEO’sunun yaptığı açıklama, buna dair büyük bir fikir veriyor olabilir. CEO, Magic V’nin önümüzdeki yıl katlanabilir telefon kameraları ortasında başkan olacağını söz etti. Bu da halihazırda fiyatları olağanlaşmaya başlayan pazarda Honor’un daha da ön plana çıkmak için bir tık daha düşük fiyatlandırma yapabileceğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu