Teknoloji

HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile Geliyor

Global akıllı aygıt üreticisi HONOR, şık ve birinci sınıf bir dizaynın yanı sıra dikkat çeken performans ve çok taraflı bir akıllı tecrübe sunan yeni HONOR MagicBook 16’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. FullView 16,1 inç IPS ekran, AMD Ryzen™ 5600H işlemci ve sanayi başkanı güncellemelerle donatılan yeni HONOR MagicBook 16, kullanıcıların daha üretken olması için tasarlandı.

Yeni işletim sistemi Windows 11 ile gelen HONOR MagicBook 16, çift antenli Wi-Fi 6’yı destekleyen birden çok verici ve alıcı ile kesintisiz irtibat sağlayarak kullanıcıların süratli bir biçimde internete bağlanmasına imkan tanıyor. Ayrıyeten, daha düşük gecikme mühleti sağlayan ve öteki aygıtlarla ilişkiyi geliştiren Bluetooth 5.1 ile gelen MagicBook 16, optimize edilmiş ve sürükleyici bir ses tecrübesi sunmak için Nahimic ses şoförü tarafından desteklenen iki hoparlör ve iki mikrofona sahip.

MagicBook 16’nın 5.1 mm ince çerçeveli, 16,1 inç IPS ekranı yansıma önleyici özelliğe sahip olup, en üst seviyede görüntüleme tecrübesi sunmak için yüzde 87,3 ekran/gövde oranı ve 170 derece geniş izleme açısı sunuyor. Yüzde 100 sRGB geniş renk gamı ve 300 nit parlaklık ile HONOR MagicBook 16, en yeni grafikleri ve imgeleri düzenlemek için gelişmiş renk kalitesi sunuyor. Ekran önünde uzun saatler geçirenler için gelişmiş göz müdafaası ve rahat bir izleme tecrübesi sağlayan MagicBook 16, ziyanlı mavi ışık emisyonlarını en aza indiren TÜV Düşük Mavi Işık Sertifikası ile donatıldı.

Güçlü alüminyum metal gövde içinde güçlü özellikler barındıran dizüstü bilgisayar, sadece 1,84 kg yüküyle çalışırken ya da oyun oynarken mobilite arayanlar için ülkü bir ergonomi sunuyor.

AMD Ryzen 5 5600H işlemci ile güçlendirilen HONOR MagicBook 16, evvelki modellere kıyasla yüzde 26’ya varan performans artışı vaat ediyor. Grafik performansı da yüzde 15’e kadar güzelleştirilen bu yeni model; oyun oynamak, fotoğraf, görüntü ve düzenleme yazılımları dahil olmak üzere ağır iş gücü gerektiren multimedya evraklarını işlemek için ülkü hale getirildi.

Zen 3 mimarisiyle donatılan HONOR MagicBook 16, 4.2GHz’e kadar çıkan turbo frekansıyla sanayi başkanı CPU performansı sunuyor ve kullanıcıların tıpkı anda birden fazla misyonu çalıştırmasını sağlayarak üretkenliği artırıyor. 512 GB depolama ve 16 GB çift kanallı RAM ile donatılan bilgisayar, kullanıcıların birden fazla büyük belgeyi açmasına ve pencereler ortasında çarçabuk geçiş yapmasına imkan tanıyor. Sadece Fn+P tuşlarına basıldığında, aygıtın genel performansı yüzde 43 oranında artıyor ve ağır uygulamaların ultra yüksek süratlerde işlenmesine imkan sağlıyor.

2 mm üçlü ısı boruları, 75 mm+ çift fanları ve 8 yüksek hassasiyetli sıcaklık sensörleriyle akıllı bir soğutma sistemine sahip dizüstü bilgisayar, işlemciden gelen ısıyı süratle dağıtarak evvelki modele kıyasla %25’lik bir soğutma performans artışı da sağlıyor.

Parmak izi tanıma özelliğini güç düğmesine entegre ederek, kullanıcıların kolay bir dokunuşla sırf 0,66 saniye içinde aygıtlarının kilidini açmalarını sağlayan dizüstü bilgisayar, rahat bir yazma tecrübesi sunmak için tam boyutlu arttan aydınlatmalı bir klavye ile geliyor.

NFC özelliği dışında üstün pil ömrü sunan HONOR MagicBook 16, günlük ofis işleri için 8 saate kadar güç sağlayan ve 8,8 saate kadar 1080P görüntü oynatmayı destekleyen 56 Wh pile sahip. Yeni 65W taşınabilir üstün şarj aygıtı ile HONOR MagicBook 16, 30 dakika içinde yüzde 50’ye kadar, yaklaşık 1,5 saatte ise yüzde 100’e kadar şarj edilebiliyor

Uzay Grisi renginde olan HONOR MagicBook 16, Şubat ayında satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu